ria

Milák Kristóf hatalmas harc után ezüstérmet szerzett az olimpián

Létrehozva: 2024.07.31.

Módosítva: 2024.07.31.

Szinte végig vezetett, mégsem sikerült a címvédés. Milák Kristóf címvédőként a második lett a párizsi olimpián, a francia Leon Marchand győzte le őt Párizsban a 2024-es olimpián.

Meglepetés a 200 méteres pillangóúszás döntőjében a párizsi olimpián. A címvédő Milák Kristóf szinte végig vezetett a versenyben, a hajrában azonban a 15 ezer francia által buzdított Leon Marchand legyőzte őt.

A rajt után Milák Kristóf az első métereken az élre állt, 50 méternél az első helyen fordult. Féltávhoz érve hat tizeddel vezetett Marchand előtt, 52,86-tal. A harmadik hossz végén is hasonló volt a különbség, 1:21,52-vel, 72 századdal állt az élen. Majd az utolsó 50 méteren Marchand el kezdett rá közelíteni, majd megelőzte a magyart és egyéni csúccsal, 1:51,21-gyel a francia nyert. Milák 1:51,75-tel ezüstérmes lett - írta a Ripost.

Milák Kristóf az ezüstéremmel, Fotó: Origo

Milák Kristóf 2021-ben megnyerte a számot az olimpián, s most is a legjobb idővel került a döntőbe. Pénteken a 100 méteres pillangóúszás előfutamaiban tér vissza, ott szombat este rendezik a döntőt.