Räikkönen le sem tagadhatná fiát, óriásit alakított – videó

LM

Létrehozva: 2024.07.13.

A Forma–1-es világbajnok Kimi Räikkönen legnagyobb fia, Robin örökölte apja autóversenyzés iránti szeretetét. Ám úgy néz ki, hogy a korábbi klasszis ikonikus stílusából is sok minden ragadt rá.

Kimi Räikkönen 2001-ben debütált a Forma–1-ben, később megfordult a McLarennél és a Ferrarinál is. Utóbbival 2007-ben világbajnoki címet szerzett, ezzel a mai napig ő a Ferrari utolsó világbajnoka. A sorozatból végül 2021-ben vonult vissza véglegesen. A stafétabotot úgy néz ki, hogy legnagyobb fia, Robin veheti át, aki 9 évesen először versenyzett a svájci gokartbajnokságban.

Robin Räikkönen itt még csupán 2 éves volt, nemrég viszont már gokartversenyen indult Fotó: AFP

A versenyhétvégén az első futamon negyedik, a másodikon ötödik lett, a mindent eldöntő versenyen 13 másodpercnyi büntetést gyűjtött össze, így a leintés után a negyedik helyről a 16. pozícióba sorolták vissza. Az Origo szemléjéből viszont kiderült, hogy Robin az interjúzásban is édesapjára hasonlít. A fiatal tehetség angolul nyilatkozott, és hasonlóan Kimihez nem igazán fejtette ki a válaszokat. A teljes beszélgetés, amiről videó is készült, így zajlott.

Hány éves vagy, és mikor kezdtél el gokartozni?
9 éves vagyok és 3 évesen kezdtem gokartozni.

Hol hallottál a svájci bajnokságról és miért döntöttél úgy, hogy itt versenyzel a hétvégén?
Csak ki akartam próbálni egy versenyen a TM motorját, hogy megnézzem, jövőre is ezzel menjek-e.