Azt követelte egy sportoló a doppingellenes hatóságoktól, hogy ébredjenek fel és végezzék a dolgukat.
A háromszoros olimpiai bajnok úszó, Adam Peaty teljesen kiakadt, miután Kína nyert a férfi 4x100-as vegyes váltóban a párizsi olimpián, és azt követelte a doppingellenes hatóságoktól, hogy ébredjenek fel és végezzék a dolgukat.
A britek lemaradtak a dobogóról, Peaty pedig nem szerzett több érmet a vélhetően utolsó olimpiáján a férfi 100 méteres mellúszáson kiharcolt ezüst mellé.
Az aranyérmes kínai csapatban viszont van két úszó, Qin Haiyang és Sun Jiajun, akik több honfitársukkal együtt pozitív tesztet produkáltak még a tokiói olimpia előtt egy betiltott teljesítményfokozó, a Trimetazidine gyógyszer miatt. A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) nem tett semmit. A Kínai Doppingellenes Ügynökség pedig azt állította, hogy az úszók a szálloda konyhájából származó szennyeződés révén nyelték le a szert.
Peaty elítélte a doppinghatóságot, amiért nem végzik alaposan a munkájukat.
Ha tudod, hogy csalsz, nem nyersz, igaz?
- mondta az úszó.
Nem akarok egy egész nemzetet egyetlen ecsetvonással lefesteni, de szerintem ez nagyon igazságtalan. Azok az embereknek, akiknek el kell végezniük a munkájukat, ébredjenek fel és végezzék a dolgukat. Az egyik kedvenc idézetem, amit mostanában láttam, hogy nincs értelme nyerni, ha nem nyerünk tisztességesen.
A WADA azt állította, hogy "nincs abban a helyzetben, hogy megcáfolja" a szennyeződésről szóló jelentéseket, és úgy döntött, hogy nem fellebbez független szakértőkkel és külső jogi tanácsadóval folytatott konzultációt követően. Állítólag a kínai sportolókat egyébként kétszer annyiszor tesztelték, mint más atlétákat a párizsi játékok előtt. Ennek ellenére az Egyesült Államokban – amerikaiak lettek a szám ezüstérmesei – nyomozás folyik az ügyben.
Úgy gondolom, hogy szigorúbbnak kell lenni. Amit az elején mondtam: ha csalsz, az csalás
– idézi Peaty szavait a Mirror.