Milák Kristóf 100 méter pillangón olimpiai bajnok!

CHI

Létrehozva: 2024.08.03.

Módosítva: 2024.08.03.

Szombat este a 100 méter pillangóúszás döntőjében volt érdekelt Milák Kristóf, aki szenzációs idővel győzött a párizsi olimpián.

Milák Kristóf 200 méteren ezüstérmesként zárt pillangóúszásban, és pénteken a legjobb idővel (50.38) jutott a 100 méter pillangó döntőjébe. A magyar klasszis nagy formában volt, hiszen a péntek délelőtt előfutamban ennél is jobbat úszott (50.19). A szombat esti döntőben a 24 éves magyar úszó a négyes pályán úszott, az első fordulónál, 50 méternél a negyedik helyen volt. Az utolsó távon Milák hajrázott és megnyerte, 49.90-es szenzációs idővel. Milák Kristóf 100 méter pillangón olimpiai bajnok.

MILÁK Kristóf
Milák Kristóf Fotó: Kovács Tamás

Milák Kristóf a magyar küldöttség hetedik érmét szerezte Párizsban: az ugyancsak úszó Kós Hubert (200 m hát) és a férfi párbajtőrcsapat után az övé a harmadik arany, szerdán a férfi kardcsapat Milákkal egy napon lett második, múlt szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter, ma pedig a sportlövő Major Veronika végzett a harmadik helyen női sportpisztolyban.