Könnyfakasztó

Megszakad a szív: Rafael Nadal súlyos bejelentést tett

LM

Létrehozva: 2024.10.10. 12:04

38 évesen bejelentette visszavonulását a tenisz egyik legnagyobb legendája. Rafael Nadal számára a novemberi Davis-kupa lesz az utolsó torna, amint részt vesz.

Rafael Nadal könnyfakasztó bejegyzéssel jelentkezett a közösségi oldalán. A 38 éves teniszező bejelentette, hogy a novemberi Davis-kupa után visszavonul a sportágtól. A tenisz ezzel két éven belül két ikont veszít el, 2022-ben Roger Federer fejezte be a pályafutását.

Rafael Nadal
Rafeal Nadal visszavonul a tenisztől Fotó: AFP

Rafael Nadal novemberben végén búcsúzik

Nadal számára az idei Davis-kupa nyolcas döntője lesz karrierje utolsó tornája, amelyet november 19-24. között rendeznek Málagában. A spanyol kiválóság összesen 22-szer tudott Grand Slam-tornát nyerni, az ATP mezőnyében összesen 92 versenyen győzött, emellett pedig olimpiai bajnoknak is mondhatja magát. Az elmúlt években folyamatosan sérülések gyötörték, tavaly mindössze négy mérkőzést tudott vállalni, idén 19 párharcából 12-t nyert meg és hetet veszített el.

Az elmúlt két év különösképpen nehéz volt, egyszerűen már nem tudok játszani a nélkül, hogy valami hátráltatna

- fogalmazott búcsúvideójáben a mallorcai sztár.