Elhangzott olyan vélemény, amely szerint az idei Eb-n bronzérmes női kézilabda-válogatottunk két éven belül az olimpiai bajnok Norvégiával lesz azonos tudásszinten.
Vámos Petra, az Eb-n sziporkázó kézilabdázónk úgy vélte, ha fizikai mutatók dolgában sokat javulunk, van esélyünk a norvégok ellen, akiktől az idei kontinensbajnoki elődöntőben kikaptunk.
- A norvég kislányokat már igen fiatal korukban „ráállítják” a fizikai képzésre, s erre építve aztán felnőttként uralkodnak – mondta Petra a Borsnak. - Bár jelenleg a generációváltás korát élik meg, a klasszisaik helyére lépő fiatalok roppant tehetségesek. Talán nálunk havonta egy-egy hét közös edzőtáborozás sokat segítene.
Hajdu János egykori szövetségi kapitányunk dicséretesnek nevezte az önbizalmat, de figyelmeztetett: ne essünk át a ló másik oldalára.
- Az Eb előtt úgy véltem, hat között végzünk, ennek fényében a bronzérem nagyszerű fegyvertény. Azt azért ne feledjük, hogy könnyű csoportba kerültünk, a velünk együtt szereplő svédek alulmúlták magukat, majd a középdöntő ágon is az egyszerűbb utat járhattuk. A következő két esztendőben minden világversenyen hat közé kell kerülni, és ha ez sikerül, menet közben akkor se érjük be ennyivel, tervezzünk tovább bátran, tehát irány a dobogó! Hamarosan jelentkeznek olyan titánok, amilyen Csikós Luca és Faragó Luca. Dánia és Franciaország erős rivális marad, a svédek, németek, hollandok szintén veszélyesek. Úgy vélem, a honi akadémiai rendszerre kell fokozottan támaszkodni, a 35-ös Eb-keretünkben tíz, a 18-asban pedig négy játékos a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémián pallérozódott.
Kovács Péter a XX. század legkiválóbb férfikézilabdázója úgy gondolja, a norvégok gyorsasága az, ami például - egyelőre - a mieink számára is vehetetlen akadálynak tűnik.
- Összjátékuk csiszoltsága, lerohanásaik sebessége emeli őket a világ fölé, nem érdemtelenül nyertek Párizsban olimpiát. Megközelíthetjük őket, de legyőzésük további rengeteg munka és szerencse függvénye is – vélte Kovács.