Az elsőrendű vádlott elismerte a tettét, egyik fiát a kamera elől rángatták el, a zsarolás értelmi szerzője pedig konokul hallgat. 1500 fájl sorsa a tét Michael Schumacherről.
Két gyanúsított vallomásával megkeződött Wuppertalban az a per, amelyben három férfi felel a Michael Schumacher családjával szembeni zsarolásért. Nyáron derült ki, hogy 15 millió eurót (6,2 milliárd forint) követeltek, máskülönben eladnak a darkweben 1500 fotót és videót, illetve orvosi aktákat, gyógyszerlistákat a teljes titoktartás mellett otthonában ápolt F1-legendáról.
Az Origo kiemeli: Schumacher felesége, Corinna kérelmet nyújtott be férje egészségi állapotának titokban tartására. Kiderült ugyanis, hogy eltűnt az egyik merevlemez, amely a privát képeket és adatokat tartalmazza. Az 1500 fájlból álló gyorsítótár tartalmát állítólag egy korábbi biztonsági őr lopta el, aki a Schumacher-családnak dolgozott. Ezek két merevlemezre és négy USB-stickre kerültek. A rendőrök azonban nem találták meg az egyik merevlemezt, amelyből kiderülhet Schumacher állapota.
Azt az 53 éves T. Yilmaz birtokolta és rejtegette ismerőseinél és rokonainál, aki a konstanzi Grey éjszakai klub korábbi kidobóembere volt. A feltételezések szerint ő kezdeményezte a zsarolást, amikor felhívta a Schumacher-családot, és azt állította, hogy közvetítőként jár el. Most elismerte a tettét:
Vállalom. Én csináltam ezt a sz**rságot
– mondta, majd Corinna Schumacher ügyvédjéhez fordulva ezt üzente:
Kérem, mondja meg a családnak, hogy nagyon sajnálom!
Egy kis pénzt akartam keresni. Hülyén alakult – tette hozzá.
Yilmaz szerint az adatokat az 53 éves Markus F-től kapta, akit a zsarolás kitervelőjének mond. Markus F. évekig biztonsági őrként dolgozott Schumacher családjának, most zsarolásban való bűnsegédlettel és magánélet megsértésével vádolják. Korábban már kétszer is elítélték, többek között 127 esetben elkövetett csalás miatt, és ha most is bűnösnek találják, akár 15 év börtönbüntetést is kaphat.
T. Yilmaz fiát, a 30 éves Daniel L-t azzal is vádolják, hogy támogatta apját a család fenyegetésében egy titkosított Gmail-fiók létrehozásával és fájlok továbbításával. Yilmaz azt állítja, hogy azért vett részt az összeesküvésben, hogy segítsen egy ápolónőnek – akit még nem neveztek meg –, aki szintén Schumacheréknek dolgozott, amíg el nem bocsátották.
Yilmaz másik fia, az ügyben nem érintett Noah L. a szerdai tárgyalási napon érdekes jogi eszmefuttatásba bonyolódott bele, mielőtt egy ügyvéd szó szerint el nem rángatta a kamera elől:
– Zsarolás az, ha valakit erőszakkal fenyegetek meg. De ha odamegyek hozzá és azt mondom, van itt valamim, meg akarja-e venni, az igazából nem zsarolás. Véleményem szerint az egy üzleti tárgyalás – mondta többek között, megemlítve, hogy apja vizsgálati fogsága "kicsit túlzás".
Yilmaz és fia vallomást tett, a kilenc évig Schumiék biztonsági szakértőjeként foglalkoztatott Markus F. ellenben nem volt hajlandó egy szót sem szólni azon kívül, hogy megerősítette nevét és címét. Az ügyvédje által felolvasott nyilatkozatában azonban azt állította, hogy Corinna Schumacher arra kérte, hogy digitalizálja a férjéről készült fényképek másolatait.
Az asszony a férje védelmében indítványt nyújtott be, amely lehetővé teszi, hogy kizárja a nyilvánosságot a tárgyalásról, ha a hétszeres világbajnok jelenlegi egészségi állapotáról esik szó. Az F1-es sztár a horrorisztikus síbaleset után több mint egy évtizede a külvilág elől elzártan él, azóta a szűk családja gondozza. A hétszeres világbajnok családja évek óta féltve őrzött titokként kezeli Michael Schumacher egészségi állapotát.
A család már korábban is volt zsarolás célpontja, a reutlingeni bíróság 2017-ben el is ítélt egy akkor 25 éves férfit, aki Michael Schumacher feleségétől, Corinnától próbált meg pénzt kicsikarni. A nőt megfenyegette, hogy megkárosítja gyermekeiket, Gina-Marie-t és Mick Schumachert – végül a férfit akkor 21 hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték.