ÚJDONSÁG

A szolgálólány meséje: 8 érdekesség az záróévaddal jelentkező sikerszériáról

Örökös-Tóth Lajos

Létrehozva: 2025.04.09.

Új évaddal jelentkezett a héten a Max történetének egyik legmeghatározóbb sorozata. A szolgálólány meséje már a hatodik fejezetével lepte meg rajongóit, a premier kapcsán pedig összegyűjtöttünk a hihetetlenül népszerű szériáról néhány érdekességet.

Gyakorlatilag az egész világot azonnal letaglózta a nyolc évvel ezelőtt megjelent, egy hátborzongatóan rideg, rendkívül sötét és felettébb barátságtalan jövőképet a nézők elé festő A szolgálólány meséje című sorozat első évada. A Margaret Atwood 1985-ös azonos címre hallgató regénye nyomán készült széria megrázó témája ellenére is rögtön lenyűgözte a közönséget, így a műsor alkotói sorra gyártották a következő felvonásokat. A héten már a hatodik (és egyben befejező) évad megjelenésének örülhettek a rajongók, melynek első három epizódját már most megtekintheti bárki a híres streamingszolgáltató, a Max felületén. A frissen megjelent zárófejezetben a sorozat főhőse, June (Elisabeth Moss) a hírhedt Gileád könyörtelen rendszerének felszámolásáért küzd, és bár nem egyedül veszi fel a harcot, feladata egyáltalán nem egyszerű. Hogy tökéletesen rá tudjon hangolódni az utolsó évadra, cikkünkben összeszedtünk pár kulisszatitkot, melyekről talán a legvérmesebb rajongók sem hallottak.

A szolgálólány meséje. 'The Handmaid's Tale' Finale FYC Red Carpet
Elisabeth Moss A szolgálólány meséje 6. évadában is látható lesz a főszerepben (Fotó: AFF/PA Images)

Ezeket talán te sem tudtad A szolgálólány meséje című sorozatról:

1. Nagy utat járt be a regény

Ugyan a legnagyobb figyelmet a Bruce Miller által koordinált sorozat kapta, Margaret Atwood alapműve szinte már minden műfajban „kipróbálta” magát, mielőtt streamingre került. 1990-ben filmadaptáció készült belőle, majd ezt követte egy opera, egy rádióműsor, de még egy balettelőadás is.

2. „Csak egy percet kérek cserébe!”

Ha már eljutott a tévéképernyőre az alkotása, a kanadai író, Margaret Atwood nem sokáig habozott, és rögtön kért is magának némi játékpercet. Az első évad első epizódjában láthatjuk is Atwoodot, amint kioszt egy méretes pofont a főszereplőnek.

'The Handmaid's Tale' by Volker Schlondorff, USA/Germany, 1990.
Talán kevesen tudják, de 1990-ben egy film is megjelent az azonos című könyv alapján (Fotó: KPA Honorar und Belege)

3. "Drágám, nem akarlak látni!"

Hiába számít egy kritikailag elismert, és rendkívül közkedvelt sorozatnak, az egyik szereplő, a parancsnokot megtestesítő Joseph Fiennes (Szerelmes Shakespeare, Ellenség a kapuknál) felesége egy percet sem látott a műsorból. Mrs. Fiennes elmondása szerint egész egyszerűen azért nem akarja megtekinteni a szériát, mert neki az elmondottak alapján is elég volt ennyi a férje karakteréből, és fél attól, hogy túl felkavaró lenne számára így látni őt.

4. Csak semmi púder

A kevesebb néha több, ahogy tartja a mondás. Ehhez igazodtak A szolgálólány meséjének alkotói és sminkmesterei is, akiknek az volt a koncepciója, hogy a főhőst alakító Elisabeth Moss egyáltalán ne viseljen semmilyen sminket a forgatások során.

2022 - The HandmaidÕs Tale - TV Set
A kosztümök meghatározó elemei a a Max-sorozatok egyik ékkövének számító műsorban (Fotó: ZUMAPRESS.com)

5. Nem láttak semmit

A szolgálólányokat megformáló színésznők többször is panaszkodtak ruházatukra. Ugyanis a fejfedő, amit viselniük kell, rettenetesen korlátozza a látási viszonyaikat, így gyakorlatilag semmit nem látnak, csak azt, ami közvetlen előttük van, ez pedig a színészi feladatokat és a gesztikulációt is megnehezíti, hiszen nem tudják feltérképezni környezetüket.

6. Címmódosítás

A széria főhősnője a készítőktől a June nevet kapta, noha az alapműben sosem hangzik el a karakter igazi neve, csak Offred néven szólítja mindenki. A könyv eredeti címe is ez lett volna, azonban Margaret Atwood úgy 150 megírt oldal után úgy érezte, A szolgálólány meséje jobb címválasztás lenne.

2022 - The HandmaidÕs Tale - TV Set
A szolgálólány meséje 6. évadának első három epizódja 2025. április 8-án debütált a Max kínálatában (Fotó: ZUMAPRESS.com)

7. Ó, Kanada

Bár a sorozat alapjául szolgáló regény szerzője, Margaret Atwood kanadai származású, a történetet mégis inkább az Egyesült Államokba, pontosabban annak fiktív utódállamába, Gileádba helyezte át. A sors iróniája, hogy a 2017-ben útjára induló szériát teljes egészében Kanadában vették fel.

8. Joseph Fiennes szakálla

A Fredet alakító Joseph Fiennes (aki a szintén híres színész, Ralph Fiennes testvére) egy interjújában elmondta, hogy a műsorban látható szakállát igen körülményes és hosszadalmas folyamat megnövesztenie, azonban minden évad forgatásának végeztével leborotválja azt, mert úgy érzi, muszáj megválnia tőle, mivel az arcszőrzet magában hordozza a karaktere borzadalmait.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek