Sci-fi

Brutális és sokkoló jövőt jósol nekünk a Netflix legnépszerűbb sorozatának új évada

Bors

Létrehozva: 2025.04.13.

Újabb hat rész érkezett a már hét évada futó Netflix sikersorozathoz. A Fekete tükör/Black Mirror című széria nem csak görbetükröt tart elénk, de sokkoló és utópisztikus történetekkel mutatja be, hova is tart az emberiség.

Megdöbbentő jövőképpel tért vissza a Netflix sikersorozata. A Fekete tükör/ Black Mirror hetedik évada újabb hat, egymástól különálló történetben mutatja meg, milyen is lehet az emberiség jövője, mit hoz számunkra az AI, a digitális lények tisztelete, az iskolai bulling, a gyász vagy éppen egy furcsa számítógépes játék. Mint minden évadban, itt is vannak jobban és rosszabbul sikerült darabok, mi most a saját Top 3-as listánkat mutatjuk be. 

Fekete tükör/Black Mirror
A Fekete tükör/Black Mirror bajos csaja mire képes a sérelmei után? Fotó: Netflix

TOP 3 epizód a Fekete tükör/Black Mirror hetedik évadából

Bête Noire - A valódi bajos csajok

A Lindsay Lohan nevével fémjelezett tinifilm óta tudjuk, hogy a gimis bullyingolás bizony nem szép dolog, és sokak jövőjét egy életre meghatározza, például ha cikizik a haja, a testsúlya vagy kamu sztorikat terjesztenek róla, miszerint kielégítette a számtech tanárt. Maria egy édességfejlesztő cégnél dolgozik, ahol igazi sztár, egyik terméke jobban fogy, mint a másik. Az egyik kontrollcsoportban felismeri a volt középiskolai osztálytársát, aki igencsak kikupálódott az évek alatt. Rejtélyes módon jelentkezik egy meg nem hirdetett állásra és a megjelenésével csőstül jön a baj, vagy Maria zavarodott meg és érte el a Mandela-effektus? A pszichothrillerbe átcsapó sztori futurisztikus módon mesél a gyermeki gonoszságról és arról a fájdalomról, amihez egy vagy akár végtelen számú élet is kevés, hogy kitörüljük az emlékeinkből a megaláztatást. 

Kis sárga lények és ez a pasi teszi jobbá az emberiséget? Fotó: Netflix

Tumultus - Cuki sárga lények tesznek minket jobb emberré

Mindannyian előszeretettel gyakoroljuk az Isten adta jogunkat, hogy kukacokat gyilkoljunk le ágyúval, verjük halálra ellenfeleinket vagy bajszos csőszerelőként teknősöket és sárkányokat gyilkoljunk. A virtuális valóság szereplőit nem tekintjük élőlénynek, úgy gondoljuk, mindent megtehetünk a karakterekkel büntetlenül, hiszen egy game over vagy egy reset után máris újraindul az egész? De mi van akkor, ha nem? A Tumultus látszólag egy flúgos PC guru és egy gyilkossági üggyel kapcsolatos kihallgatás furcsa meséje, ám a bő háromnegyedóra alatt az egész létezésünket megkérdőjelező sztorit kapunk,főszerepben a Ki vagy doki? sztárja, Peter Capaldi és a tumultus cuki kis sárga szereplőivel. 

Paul Giamatti gyászterápiához zsebkedőre lesz szükségünk Fotó: Netflix

Gyászbeszéd - 4D-s gyászterápia a saját agyunkban

A nem túl távoli jövőben játszódó történetben a mindig zseniális Paul Giamatti alakít egy öregedő férfit, aki megtudja, hogy egy régi, számára kedves ismerőse elhunyt. A gyászbeszéd elkészítéséhez kap egy kis, a fejére rakható szerkezetet, aminek a segítségével régi fényképekbe tud bemászni, újraélve azokat a pillanatokat, amiket megörökített vagy éppen más róla. Digitális kalauza segítségével rég eltemetett, fájdalmas sérelmeket és titkokat él újra. Minden döntésünk egyszeri és megismételhetetlen és sokszor a kommunikációképtelenség miatt szúrunk el egy egész életet. De vajon egy fényképbe bújva meg lehet változtatni a jövőt? A Fekete tükör/Black Mirror valaha volt legmegrendítőbb epizódja lett a Gyászbeszéd. 

A Fekete tükör/Black Mirror mind a hét évada elérhető a Netflix kínálatában.

 

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek