Munkahelyen, boltban, buszon, moziban, iskolában naponta emberek százaival érintkezünk, kerülünk ilyen-olyan kapcsolatba – és velük együtt az ő bacijaikkal is. De mitől kell félnünk? Mi veszélyes valóban és mi nem? Mi történhet a legrosszabb esetben, és minek van a legnagyobb valószínűsége? A Bild összeállítása nyomán készült minisorozatunk mindennapos szituációkat vesz sorra.
A legrosszabb következmény: Elvileg több mogyorószem is beszennyeződhet az emberi ujjon lévő nyáltól. Ez azokra a darabokra is érvényes, amikhez csak hozzáérnek, de kis sem veszik őket. A másik nyálában lévő kórokozók tehát a mi szánkban landolnak. Kész a baj, ha olyasvalakivel mogyorózunk egy tálból, aki influenzával, a gyomor- és bélhurutot kiváltó norovírussal vagy más kórokozókkal fertőz.
Ami valószínűbb: Semmi baj nem történik. A megfertőződés valószínűsége inkább csekély, mert valószínűleg olyan rövid ideig ér hozzá a másik a mogyorószemekhez, amiket mi eszünk meg, hogy a rájuk tapadó kórokozók száma alacsony.