A mosógép időnként vízköves lesz, szürkés foltok rakódnak le a dobjában, ami nem tesz jót sem a ruháknak, sem a mosás teljesítményének. Elmondjuk, mit tehetünk ellene.
1. Lerakódás
A mosószer idővel lerakódik a dobban, nyálkás bevonatot képezve. Emiatt érezhetünk dohos szagot, amit a ruhák is átvehetnek. A szerelő tanácsa szerint ilyenkor gyors és olcsó megoldás, ha két liter hypót öntünk a gépbe, egy részét a mosószeradagolón keresztül, majd átmossuk legalább 60 fokon. Ez teljesen eltünteti a nyálkát és újra jó illatuk lesz a ruháknak.
2. Vízkő
Sokan kipróbálták már az ecetet a vízkő ellen, de nem mindenki van tisztában vele, milyen erősségű és mennyi kell bele. A szakember tanácsa szerint két liter 20 százalékos ecettel, 90 fokon kell átmosni a gépet ahhoz, hogy eltávolítsuk a vízkő nagy részét. Hypóval soha nem szabad egyszerre beleönteni, a kétféle tisztítás között néhányszor öblítsük ki a dobot.
3. Szétázott papír zsebkendő
A zsebben marad papír zsebkendő mélyen megül egyes anyagokban, például a farmerban. Először ajánlott megszárítani az ilyen ruhadarabot, majd kikefélni, s utána újra átmosni ahhoz, hogy teljesen eltávolítsuk belôle a maradványokat.
4. Mennyiség
Ha túl sok ruhát akarunk túl magas hőfokon mosni, nagy valószínűséggel összetapadnak és nem lesznek kellően tiszták. Mossunk kisebb adagot, hogy kényelmesen elférjenek a ruhák a gép dobjában. Centrifugálásnál az 500 körüli fordulatszám beállításával elkerülhetjük a gyűrődést.
5. Mosószer
Érdemes elolvasni és betartani a tisztítószer gyártójának adagolási útmutatóját, mivel olykor ugyanazon márkánál is előfordulnak változások. Ha kevés mosóport használunk, a ruhák részben piszkosak maradhatnak, túladagolás esetén viszont nem oldódik fel eléggé a mosószer, így a felesleg megtapadhat a tisztítani kívánt ruhadarabokon.