Test és lélek

Beilleszkedés az új munkahelyen: fecsegés helyett inkább dolgozzon!

Bors

Létrehozva: 2017.02.13.

<p>Hogy tudjuk átvészelni az új munkahelyünkön az első napokat és mit ne tegyünk az első hetek alkalmával? A Bors összeszedett hat tippet, amivel nemcsak az új főnök, de a kollégák szívébe is belophatjuk magunkat.</p>

Forrás: Thinkstock

1. Merjünk kérdezni!

Ne féljünk, hanem legyünk bátrak és merjünk segítséget kérni a régebben ott dolgozó kollégáktól! Mivel új környezetbe kerülünk, nem meglepő, ha valamivel nem boldogul elsőre az ember. 

2. Tudjuk, hol a határ!

Előfordulhat az, hogy az idősebb kollégák áthárítanak néhány feladatot az újakra, azonban ezt ne engedjük túl sokáig. Egyszer-kétszer megcsinálhatjuk ezeket a feladatokat, de próbáljuk meg ezt lehetőségeinkhez mérten csökkenteni.

3. Takarítsuk ki a Facebookot!

Ezt érdemes még az állásra jelentkezés előtt megtenni. Akarva-akaratlanul is belefuthatnak az új kollégák és főnökünk a profilunkban, így érdemes szelektálni néhány bejegyezésünket és képünket. Jobb, ha nem azt látják, hogy milyen jól sikerült a legutóbbi buli, vagy éppen hogy töltjük a mindennapjainkat.

4. Tartsuk tisztán az asztalunkat!

Ne engedjük meg magunknak, hogy rögtön az első napokban már különböző posz­te­rek­kel, díszekkel és piszkos bögrékkel díszítsük az asztalunkat. Sokszor az asztalok összeérnek az irodában, és semmi sem bosszant jobban mást, mint amikor a másik holmija már átfolyik az ő részére. Későbbiekben díszíthetünk, de érdemes legalább két hónapot várni ezzel.

5. Tartsuk külön a munkát és a magánéletet!

Igyekezzünk ne hazavinni a munkát és ne gondolni túl sokat a magánéletünkre munkaidő alatt! Az új munkahelyen jobban koncentrál az ember, nem akar hibázni, így a stressz is nagyobb. Ha még az otthoni problémákkal is törődik napközben az ember, könnyen besokall. 

6. Ne osszunk meg túl sokat magunkról!

Az első napokban érdemes inkább hallgatni a társaságot és nem túl sokat beszélni. Sokkal többre értékelnek egy kollégát, aki képes hallgatni és dolgozni, mint fecsegni. Abban az esetben, ha kettesben beszélgetnénk egy kollégával, akkor ügyeljünk arra, hogy amit ott elmondunk, valószínűleg másnap az irodai élet témája lehet, tehát válogassuk meg a szavainkat!

Abaházi Csaba műsorvezető jó tanácsai: 

Bemutatkozásnál figyeljünk a másik nevére, így elkerülhetők a kényelmetlen szituációk később. Próbáljunk meg a közösség része lenni, a konyha erre nagyszerű terep! Érdemes beleadni a közösbe egy adag házi süteményt vagy esetleg finom teát. Viszont ne próbáljuk eljátszani, hogy jobban ismerjük a főnökünket, mint bárki, aki régóta van ott. Kerüljük az első pár hétben a fizetésre vonatkozó kérdéseket.

Mit tegyünk, ha két hét után fel akarunk mondani?

Faludi Viktória pszichológus szerint nem szabad feladni! Ez csak egy menekülő taktika, az ismeretlennek szól. A nehéz időszak el fog múlni, ahogy megszokjuk az új környezetet és belerázódunk a munkába. Mindenki pontosan tudja, hogy milyen újnak lenni egy új helyen, merjük ezt felvállalni.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek