Nemcsak a nők, hanem sokszor a férfiak is hajlamosak mindent elkövetni azért, hogy megőrizzék a fiatalságukat. Képesek eltűrni a fájdalmat, vagy nagyobb összeget kifizetni a furcsábbnál furcsább kezelésekért. Íme a legtrendibb „fiatalítók”.
Plazmaterápia
Az eljárás megértése bonyolult, viszont sokaknak bejött. Hátránya, hogy a teljes végeredményre néhány napot várni kell, ugyanis az arcon beindul egyfajta hegesedés, ami 2–5 nap alatt tűnik el, alatta pedig egy teljesen új bőr fejlődik ki. A gép maga a levegőből állít elő plazmát, majd ezzel stimulálja, összehúzza a bőrt, így az már a kezelés után is feszes lesz. A kezelés helyén keletkezett egyfajta kérgesedés pedig minden esetben elmúlik.
Nem kell aggódni!
Dr. Nagy Zsuzsanna bőrgyógyász szerint általánosságban nem kell aggódni a kezelések miatt, ha profi szakemberre bízzuk. – Egyik kezelés sem mondható száz százalékosan biztonságosnak, komplikáció mindig felléphet. A hialuronsavra is jöhet érzékenységi reakció, a szervezetünktől függ. Ezért a szakember keze ügyében kell lennie egy olyan enzimnek, ami elbontja az anyagot, így probléma esetén rögtön tud lépni – mondta a szakértő.
Drakula-terápia
A kezelés maga ijesztő lehet, főleg azoknak, akik félnek a tűtől és irtóznak a vértől, itt ugyanis mindkettő jelen van. Az eljárás a saját vérre épül, ugyanis a dúsított plazmát ebből nyerik ki. A vénából szerzett vért egy kémcsőbe teszik, amelyben különböző adalékanyagok vannak. Egy centrifuga segítségével nyerik az úgynevezett növekedési faktorokat, amelyek befolyásolják a sejtek szaporodását, gyógyulását, és növekedését. Ezt az anyagot fecskendezik vissza a bőrbe, amely így serkenti a szerkezetének újjáépülését. A kezelés hátránya, hogy a végeredmény nagyban függ a saját vértől is, és a konkrét a végeredményre várni kell.
Ultrahangos kezelés
Ebben az esetben ultrahanggal stimulálják a bőrt, amelynek hatására a sejthártya áteresztőképessége megnő, így könnyebben be tudják juttatni a hialuronsavat, Q10-et, aloe verát, és a kollagént. Ezek az anyagok a bőrben kifejtik a hatásukat, így az könnyebben megújul, illetve regenerálódik. Az ultrahang emellett még masszírozza is a bőrt, de olyan kis mértékben, hogy szinte észre sem lehet venni a kezelés alatt. Hátránya, hogy folyamatosan ismételni kell, mivel egy idő után a hatása elmúlik.
Vákuumos masszázs
Az egyik legrégebbi módszer, a sportolók is előszeretettel használják a testükön, de létezik ilyen kezelés kifejezetten arcra is. A köpölyözés lényege, hogy a salakanyagokat eltávolítsa, és hogy a hajszálerek kitáguljanak, ezáltal beinduljon a vérkeringés. Egy kisebb, üvegből készült eszközt tesznek a bőrre, egy gép pedig kiszívja alóla a levegőt, ezáltal a bőrt is elkezdi magába szívni. Feszesít, de egyéb jó hatásai is vannak, például a hátfájdalmakat is enyhíti, és fejfájásra szintén nagyon jó megoldásnak bizonyult.
Mezoterápia-kezelés
Az injekciós eljárás során különböző bőrfiatalító anyagokat juttatnak a bőrbe. Ilyen a hialuronsav, glikolsav, koffein, taurin, amely hidratálja a bőrt, és elősegíti a kollagén képződését. Hátránya, hogy a kezelés fájdalommal jár, és pár havonta meg kell ismételni. Jó hír: létezik már tû nélküli mezoterápia is.
Szépülés árammal
Az eljárás nevét szó szerint kell venni, ugyanis valóban árammal stimulálják az arcbőrt. Ezzel a módszerrel több oxigén jut a bőr rétegeibe, ezáltal gyorsabban eltűnnek a salakanyagok. Az arcbőr üdébbé válik, viszont a kezelés hátránya, hogy időnként meg kell ismételni, hogy valóban hatásos legyen a végeredmény. Jó hír viszont, hogy nem kell minden alkalommal szakértőhöz menni, ugyanis már több helyen megvásárolható a gép, így otthon, nyugodt körülmények között is elvégezhetjük a kezelést.