Test és lélek

Ön melyik testalkattípushoz tartozik? Segítünk eldönteni

Bors

Létrehozva: 2019.02.25.

Ön melyik testalkattípushoz tartozik? Segítünk eldönteni

Az örökölt testalkat nagyban befolyásolja alakunkat, alakformálási korlátainkat. Há­mori Blanka edzés- és életmód-tanács­adó segítségével megmutatjuk, milyen prakti­kákkal tudjuk könnyedén megállapítani, melyik csoportba tartozunk. Tippeket is adunk étkezéshez és testmozgáshoz a törékeny, a puha, valamint az erős alkatúaknak.

1. mérés

A csontozat meghatározásához mérjük meg a csuklónk legvékonyabb ré­szét.

Eredmények:

14 cm vagy kevesebb: törékeny alkat

14–16 cm: puha alkat

16 cm-nél nagyobb: erős alkat

2. mérés

A testzsírszázalék meghatározásához emeljük meg a karunkat oldalsó középtartásba, majd a másik kezünkkel csípjük össze a bőrt a kar hátsó részén, a tricepsznél.

Eredmények:

1,5 cm alatt: törékeny alkat

Nagyobb, mint 2,5 cm: puha alkat

1,5–2,5 cm: erős alkat

3. mérés

Az izomtónus meghatározásához fe­szítsük meg egyik izmunkat, amennyire csak tudjuk, majd nyomkodjuk meg, mennyire kemény.

Eredmények:

puha: törékeny alkat

közepes: puha alkat

kemény: erős alkat

TÖRÉKENY ALKAT 

Ezt a testalkattípust szikár, vékony alkat jellemzi, keskeny mellkassal, hosszú végtagokkal. Mivel az anyagcseréje gyors, nem raktároz sok zsírt: a testzsírszázaléka alacsony. Emiatt jól látható szálkás, hosszú, vékony izomzata.

Tipp: Heti 3-4 alkalommal súlyzós edzésprogrammal formálja alakját, így kihangsúlyozva izomzatát. Sok fehérjével növelje a kalóriabevitelt.

PUHA ALKAT

A hízékony alkatúak széles csípővel, kerekded formákkal rendelkeznek, anyagcseréjük lassú. A testzsírszázalékuk magas, párnák fedik az izomzatukat.

Tipp: Heti 3-4 kardióedzéssel, például futással, biciklizéssel és kis súlyú súlyzós edzéssel, valamint egy csökkentett kalóriatartalmú étrenddel kézbe veheti a zsírpárnáit.

ERŐS ALKAT

Örökletesen szép, tónusos izomzattal rendelkeznek: széles mellkas, karcsú derék, erős karok és lábak. Az anyagcseréjük optimális, a testzsírszázalékuk normális.

Tipp: Heti 3-4 alkalommal mozgás ja­vasolt kardiózással a görbe hát vagy ortopédiai panaszok elkerülése miatt.

Tudományág épült a mérésre

A testösszetétel meghatározására egy egész tudományág épült, amelynek módszerét hazánkban 1972 óta használják. – Az antropometriavizsgálathoz nem kell hozott adat. Többek között a testsúly, a magasság, a test különböző pontjain mért kerületek, a bőrredő, a csontszélesség, a vállszélesség és a mellkasmélység alapján végezzük a vizsgálatot – mondta Gergelyfi Róbert, a mitsportoljak.hu tulajdonosa. A szakvélemény által pontosan meg lehet állapítani, hogy kinek milyen mozgás és étrend a legideálisabb. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek