<p>A gyógynövények, az egészséget támogató étrend, a természet gyógyító erejének tökéletes ismerete, összességében ez a keleti orvoslás, ami nagy hangsúlyt fektet a megelőzésre.</p>
Már a nyugati kultúrában is egyre nagyobb teret hódít a hagyományos kínai orvoslás (HKO). Napjainkban számos kórház és patika nyitott a HKO iránt, ami sokkal több mint szimpla akupunktúra vagy „varázslat”.
– A legfontosabb, hogy a kínai orvoslás minden esetben a megelőzésre helyezi a hangsúlyt – meséli Farkas Ágnes, a Dr. Chen Patika marketingese. – Az egyik fő immunerősítő a csüdfű, más néven baktövis, amely a keleti orvoslásban olyan szerepet tölt be, mint a nyugatiban a C-vitamin.
Fahéj-gyömbér tea
A fahéj és a gyömbér számos kutatásban hasznosnak bizonyult az egészséges vércukorszint fenntartásában. A gyömbér támogatja az emésztőrendszer egészségét, segít fenntartani az immunrendszert, és hasonlóan a fahéjhoz támogatja a légutak egészségét.
Csüdfűgyökér
A baktövisgyökeret a hagyományos kínai orvoslás több mint 3000 éve használja az immunrendszer védelme érdekében. Gazdag poliszacharidokban, támogatja a szervezet természetes védekező képességét, a keringési rendszer egészségét.
Ganoderma gomba, mint immunerősítő
Általános tonizáló. Hozzájárul a természetes védekezőképesség fenntartásához, a normál keringési funkció fenntartásához.
Echinacea
Támogatja az immunrendszer és a felső légutak egészségét. Általánosságban gyömbérrel szokták kombinálni.
Az akupunktúra
A hagyományos kínai gyógyászat egy része több ezer éves hagyományra tekint vissza. Célja a szervezet belső egyensúlyának helyreállításával történő gyógyítás, hiszen a kínai szemlélet szerint a betegség nem más, mint a belső rend felbomlása, amelyet az orvos a test speciális pontjaiba történő tűszúrással gyógyít. A hagyományos kínai orvoslást a szelíd gyógymódok közé soroljuk. Elsősorban a test energetikai egyensúlyának mechanikai ingerlésen alapuló vagy egyéb módokon való visszaállítására törekszik.