Test és lélek

Zsírozás helyett: energiamezők lehívása magyar kártyával

Bors

Létrehozva: 2019.12.15.

A magyar kártya, más néven Tell-kártya, 32 vagy 36 lapos, a legismertebb magyar kártyajátékok eszköze. Alapvetően játékra, nem jóslásra találták ki, ám a különböző jóskártyákhoz hasonlóan alkalmas arra, hogy saját energiamezőnk és a lapok segítségével információkat hívjunk le az ezoterikus „közös tudatból”.

Forrás: Shutterstock

A kártyajóslásról az első emlékek a XIII. század végéről, a XIV. század elejéről származnak. A kártyajóslást so­káig tiltotta az egyház, majd a XVIII. században kezdett ismét népszerűbb lenni. Ek­kor már Magyarországon is a legtöbb településen, faluban volt kártyajós, akitől megkérdezhették az emberek ügyes-bajos dolgaik várható alakulását, vagy éppenséggel azt, hogy mire számíthatnak a párkapcsolatban és milyen lesz az egészségük. A magyar kártya lapjaival történő jóslásnak több fajtája van.

A tarot kártyához hasonlóan választható kirakási mód is, bár ennek nem alakult ki a tarothoz hasonló kultúrája, ezért korlátozottan van lehetőség arra, hogy szerelemre, párkapcsolatra, munkára, döntésekre, önismeretre részletes elemző kirakást keressünk és használjunk. A kirakási mó­doknál jellemzőbb jóslási módszer a „kiszámolós”, amikor tudjuk, hogy az élet melyik területére vonatkozóan hányadik kártyával kell foglalkoznunk. Ebben az esetben egyetlen lap ad választ a kérdésünkre, ami viszont elég kevés és egyoldalú információ.

Kiszámolós módszer

Jóslásnál ajánlott saját paklit használni, amit nem használnak játékra, de az a legjobb, ha más nem is nagyon érinti meg a lapokat. Alapos keverés után egy ideig tartsuk, szorongassuk a kezünkben a paklit. A kiszámolt lapok egyértelműen kiadják egy-egy terület jellemzését.

Az első lap a családdal kapcsolatos helyzetünket tárja elénk, az ötödik a pénzügyi állapotunkat és lehetőségeinket mutatja meg, a hetedik a munka, a karrier, az előrelépési lehetőségek és a tanulás területével van kapcsolatban. A tizedik az egészségi állapotunkról szól, a tizenkilencedik a szerelmi életünket mutatja, a hu­szonegyedik a vállalkozásainkkal, törekvéseinkkel kapcsolatos, a huszonhetedik pedig a párkapcsolatról, házasságról ad információt.

Kártyakirakás

A kirakás minden esetben azzal kezdődik, hogy kiemeljük a pakliból a jósoltatót kijelölő kártyalapot, amely férfi esetében a piros király, nő esetében pedig a piros felső. A legegyszerűbb kirakási mód, ha három lapot húzunk, az első a feltett kérdésre igennel válaszol, vagy a mellette szóló érveket sorakoztatja fel, a második az ellene szólókat, a harmadik pedig az események várható alakulását mutatja meg.

Egylapos gyakorlás

Az egylapos kirakási módszert akkor érdemes használni, ha konkrét kérdésünk van, amire határozott választ várunk. Koncentráljunk erősen a kérdésre, majd húzzunk ki a kártyák megkeverése után egy lapot a pakliból. Ez a lap választ ad a bizonytalanra.

Négy évszak vagy kettős német?

A magyar kártya Schneider József pesti kártyafestő 1836-os találmánya, Magyarországon és a német nyelvterületen a legelterjedtebb, Európa jelentős részén pedig a francia kártya után a legkedveltebb játékkártyatípus. Egyik fő jellegzetessége az egyes színek ászlapjain látható évszak-allegóriák, a másik pedig az, hogy az alsó és felső lapokon a svájci kantonok középkori szabadságharcának alakjait, a Tell-mitológia szereplőit ábrázolták tükörképesen. Ezt a kártyát csak a magyarországi használói nevezik magyar kártyának, Ausztriában kétfejű vagy kettős németnek (Doppeldeutsche) hívják a német színek és a Tell-motívumos lapok tükörképes elrendezése miatt. Van, ahol négy évszak a neve, az angol nyelvű szakirodalomban a kártyatörténészek körében Tell or Seasons Pattern az elnevezése. A magyar kártyával játszott legismertebb játékok: az ulti, a snapszer vagy 66, a 21, a felsős, a zsírozás és a lórum.

A magyar kártya színeinek jelentése

A piros jelentése: érzelmek (bánat, öröm) a családdal, a szerelemmel, a ház népével kapcsolatban
A tök: szerencse, anyagi javakban való gyarapodás, előmenetel
Ász: siker, nagy szerelem, beteljesülés
Király: a férfi, aki szeret, a férfi, akinek raknak
Felső: a nő, aki szeret, a nő, akinek raknak
Alsó: jó barát, tízes: nagy szerencse a közeljövőben, a dolgok jól sikerülnek
Kilences: gyermek érkezik, a család sorsa jól alakul
Nyolcas: vidámság, házasság, szülés
Hetes: hír

A zöldnél a figurák rossz hírt, a számok utazást, valamint nagy sorsfordulatot jeleznek
Ász: reménység, szerelem, utazás
Király: ajándék, felső: féltékenység, pletyka
Alsó: hivatalos értesítés
Tízes: három napig minden jól megy majd
Kilences: jó egészség
Nyolcas: kibékülés, pihenés
Hetes: kirándulás, társaság, lakoma

A tök ász: nagy szerencse
Király: jó partnerkapcsolat
Felső: váratlan segítség
Alsó: sikeres vállalkozás
Tízes: munkabeli előmenetel
Kilences: anyagi gyarapodás
Nyolcas: váratlan öröm
Hetes: boldog jövő

A makk ász: szerencsétlenség
Király: kellemetlenség
Felső: rosszindulat
Alsó: akadály
Tízes: veszteség
Kilences: hamis barát
Nyolcas: halál
Hetes: betegség

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek