Sokan elkövetik ezt a hibát, pedig hatalmas károkat okozhatnak vele.
Forrás: Pexels
A háztartási gépek legjobb tulajdonsága, hogy elvégeznek helyettünk bizonyos feladatokat. A háziasszonyok számára az egyik legnagyobb áldás a szárítógép, ami a frissen mosott ruhákat rövid idő alatt tökéletes állapotba hozza, ezzel pedig nemcsak helyet és időt spórolunk, de az egészségünket is megóvjuk a lakás felesleges párásítása nélkül.
Habár evidensnek tűnhet, csak kevesen tudják, hogy hatalmas károkat okozhatnak imádott szárítógépükben, ha túlságosan megpakolják azt.
Most kiderül, mi történik, ha a kelleténél több ruhával indítunk el egy programot a szárítógépben.
A hosszú élettartam szempontjából nagyon fontos, hogy a szárítógép „belső szervei” zavartalanul működjenek. Ha rendszeresen túlpakoljuk a gépet, és úgy indítjuk el a programot, a túlzott terheléssel kockára tesszük a dobszalagot, a szíjtárcsát és az orsócsapágyakat is, ami hosszútávon azt eredményezi, hogy végül képtelen lesz a forgatásra, és végleg feladja a szolgálatot.
A terheléssel a motor működése is egyenesen növekszik, ha túl sok ruhával kell megbirkóznia a szárítógépnek. Ha pedig rendszeresen eltúlozzuk a mennyiséget, a motor végül leéghet, aminek elképesztően költséges a cseréje.
Pontosabban rendesen nem fogja elvégezni a dolgát: a túl sok ruha ugyanis nem fér el a gépben, hiába sikerült betuszkolni mindent. Az áramló levegő nem jut el a szükséges helyekre, ezzel pedig ha lejár a program, továbbra is nedves ruhákkal fogunk találkozni.
Így csináld, hogy meghosszabbítsd a szárítógéped élettartamát:
– A szabad hely kétharmadánál soha ne pakolj több ruhát a gépbe, de ha félig pakolod, úgy még jobb.
– A megfelelő programot válaszd a ruháidhoz, kerüld a szükségesnél hosszabb működési ciklust.
– Minden program végén ürítsd ki a filtert.