Tucatnyi tippünk van, mielőtt a kukában végezné.
Forrás: Shutterstock
A tea a háztartások döntő részében megtalálható, tízből nyolc család rendszeresen vásárol teát. Hetente legalább egyszer az emberek nyolcvan százaléka iszik teát, közel felük pedig napi szinten tölt a csészéjébe.
A használt teafilter is igazi kincs lehet, ha tudjuk, mi mindenre jó. Mutatjuk a praktikákat.
Sokan nem tudják, de a tea a főtt rizst is ízesebbé teszi, persze ebben az esetben ne a használt filtert vegyük elő újra, hanem lógassuk bele pl. a jázmin ízű filtert a rizsünk főzővizébe. Kellemes aromát és színt kölcsönöz majd neki.
A már használt teafilterekből készült főzet segít megelőzni, hogy gombás fertőzések támadják meg a cserepes virágokat. Ráadásul a teafilter és a kávézacc is tartalmaz olyan anyagokat, melyek segítik a növények fejlődését. A kávézacc kiváló trágyaként szolgál savas talajt kedvelő növények számára. A tea pedig a nem túl savas talajt igénylő növények számára nyújt segítséget. Virágok öntözése előtt öntsd egy elhasznált filter tartalmát az öntözőbe, így táplálni fogja a növényeket, anélkül, hogy savassá tennék a földjüket.
Tegyünk szárított tealevelet az olyan kellemetlen aromájú helyekre, mint a macskaalom vagy a szemetes vödör alja. Az orrfacsaró szag egy részét magába szívja majd.
A legmakacsabb konyhai edényeidet áztasd meleg vízbe, és tegyél közéjük egy-két használt filtert! A tea segít feloldani az odaragadt ételmaradékot és a zsírfoltokat is.
A teában található antioxidánsok jót tesznek a bőrnek, miközben illatukkal aromaterápiás élményt nyújtanak.
Akárcsak az uborkaszeletek, a teafilter is csillapítólag hat látószerveinkre és a szem alatti-fölötti bőrre: a benne található csersavak csökkentik a szem alatti táskákat és karikákat.
Az olyan erős illatokat, mint amit például a fokhagyma vagy a hal hagy maga után bőrünkön, tökéletesen semlegesítik a tealevelek.
Tegyünk egy pár teatasakot a veteményes és virágos kertbe vagy télen a szobanövényeink földjére, így megakadályozhatjuk, hogy a macskák oda ürítsenek.
Akár bent, akár kint akarunk csíráztatni, fogjunk egy használt teatasakot, szúrjuk ki, és tegyük bele a magot. Gondoskodjunk róla, hogy mindig pótoljuk a nedvességtartalmát.
Dobjuk a használt teafiltert a komposztba, ez majd felgyorsítja a bomlási folyamatokat.
Tegyük a rózsatőre a használt filtereket, hiszen értékes tápanyag tartalmának köszönhetően elősegítik a virágzást.
A használt tasakokat szárítsuk ki a levegőn, majd egy fél pár zoknit töltsünk fel a tartalmukkal. Adjunk hozzá kedvenc illóolajunkból pár cseppet, csomózzuk meg a szárát, majd tegyük a fiókoba, vagy akasszuk ki a szekrénybe. A szárított tealevél remekül felszívja az olajat, így sokáig illatos marad.
A teafilterek tartalmának antibakteriális hatása segít a kíméletes tisztításban, ezzel egy időben eltávolítja a lábujjak kellemetlen szagát is. A használt filterek frissítik a bőrt, valamint a teaszemcsék tökéletesen előkészítik a lábat a pedikűr-kezelésre. Áztassunk 10 percig forró vízbe egy-két teafiltert pedikűr előtt, majd fürdessük meg benne a lábunkat. Ez megnyugtatja és bársonyossá teszi, ugyanakkor kiválóan szagtalanítja is. A zöld teában fellelhető antioxidánsok kiváltképp jótékony hatásúak a bőrre.
A kétszer kifőzött teában megtalálható az úgynevezett tanin, ami extra fényességet ad a bútoroknak, fadekorációknak és a parkettának egyaránt. Bútorok tisztításához tegyünk 7-8 használt teafiltert négy liter forró vízhez, majd töröljük át a bútorokat a teával átitatott ronggyal.