Ugye nem gondoltad, hogy a fürdésben is lehet nagyokat hibázni?
Képünk illusztráció
Forrás: Pixabay
Mindennapi rutinunk része a fürdés, zuhanyzás, ám épp ezzel követjük el a hibát. Vannak ugyanis olyan szokásaink a zuhany alatt, amelyek nem feltétlenül tesznek jót a bőrünknek, illetve az egészségünknek.
Mutatjuk, mi az a három hiba, amit ma már ne kövess el.
Az egyszerűség kedvéért sokan kezdik arcápolási rutinjuk első lépését, a tisztítást a zuhany alatt. Bár időtakarékossági okokból ez jó ötletnek tűnhet, mégsem a legjobb megoldás. A fürdés a legtöbb ember számára már önmagában is melegebb vízzel történik, mint kellene, az arcbőrünk azonban fokozottan érzékeny a magasabb hőmérsékletre. Maradjunk inkább a hideg vagy szobahőmérsékletű vízzel történő arcmosásnál.
Sokan úgy gondoljuk, hogy a kezünkkel nem vagyunk képesek kellően tisztára mosni magunkat, ezért különböző zuhanykesztyűkhöz, szivacsokhoz folyamodunk - bele sem gondolva abba, hogy ezek megfelelő tisztítás hiányában mennyi kórokozót rejtenek. Márpedig legyünk őszinték - minden bizonnyal egyikünkről sem mondható el, hogy a kesztyűt vagy szivacsot minden egyes használat után kimossuk, fertőtlenítjük. Ha nem szeretnénk valami csúnya fertőzést összeszedni, hanyagoljuk ezeknek a használatát.
A borotválás még mindig a legnépszerűbb szőrtelenítési mód, amit a legtöbben zuhanyzás közben végeznek el. Sokan nem figyelnek azonban arra, hogy a borotvát, illetve annak pengéjét megfelelő időközönként lecseréljék. És ez nem csak a pengék élessége miatt fontos - a nedves közegben a borotvák is igazi baktériumtenyészetté válhatnak, ne feledkezzünk meg hát arról, hogy legalább havonta cseréljük le őket!