Ki ne szeretne egy színes, élettel telibb kertet, ragyogóbb erkélyt, amit a látványos, színes hajtásokkal díszített csüngő virágok tesznek még különlegesebbé? Legyen szó kúszó vagy lógó virágokról, a megfelelő ámpolnanövények tűző napon sem pusztulnak el.
Forrás: pixabay.com
Bár a csüngő virágok szinte mindenhol jól érzik magukat, ahhoz hogy egész nyáron szép tarka virágokkal és mutatós levelekkel díszítsék otthonunkat, fontos számukra megadni a megfelelő ápolást, a kellő mennyiségű vizet és a legoptimálisabb helyet. Megfelelő gondozással, kellő odafigyeléssel hosszú időn át ontják magukból a színpompás hajtásokat és a szemet gyönyörködtető szirmokat – tudtuk meg a Lakáskultúra összeállításból.
A megfelelő helyválasztás elengedhetetlen
A színes virágú, lógó szépségeket – méretüktől függetlenül – ültethetjük napos vagy félárnyékos helyre, akaszthatjuk láncra, erősebb madzagra, biztonságosan rögzített, teherbíró kampókra, de akár erős faágakra is. A csüngő növények számára célszerű huzatmentes, esőtől védett, fedett helyet keresni, ahol a szél nem tudja megtépázni virágaikat, és a heves nyári záporok sem tehet kárt bennük. A kerti ülőgarnitúra fölé kizárólag vízzáró aljú kaspót és nem szemetelő virágokat válasszunk. Legideálisabb választás a muskátli, a petúnia vagy a tölcsérjázmin.
Ültetés a látványos megoldásért
Ezek a csüngő virágcsodák általában kis földlabdából élnek, ezért célszerű a kertészeti áruházakban is beszerezhető, mohával vagy kókuszrosttal kibélelt, 20-30 cm átmérőjű drótkosarakat beszerezni számukra. A földdel való feltöltés előtt érdemes műanyag fóliát teríteni a kaspók aljára, míg a pangó víz felgyűlése ellen ujjnyi vastagon kőzúzalékot, kavicsot szórni. Túl sűrűn nem tanácsos ültetni őket, mert a nagy forróságban, még kellő tápoldatozás mellett is hamar legyengülhetnek és kidőlhetnek a földjükből. A folyamatos virágzás érdekében adjunk nekik megfelelő tápoldatot.
Trükkök, egyszerűen bevethető praktikák
Hobbi kertészként szeressük annyira kedvenc csüngő virágainkat, hogy mindig jó minőségű, friss virágföldbe ültetjük őket. Így a tápoldatozást elég az ültetés után 4-5 héttel elkezdeni, amitől mindannyian szebbek és dúsabbak lesznek. A talajszárazságot könnyedén elkerülhetjük, amennyiben a földbe nedvességmegtartó kókuszrostot vagy égetett agyaggolyócskákat keverünk, ezzel javíthatjuk annak vízháztartását és szerkezetét. Egy hosszú csőrű locsolókanna megkönnyíti az öntözést, míg a terebélyesebb ámpolnák közepére érdemes vízzel töltött PET palackból készített önöntözőt helyezni. Ez a fajta cseppentő 5-6 napig „vigyáz” virágainkra.