Adunk pár tippet a muskátli gondozására, hogy még hosszú ideig gyönyörködhess benne.
Egy kis odafigyeléssel a muskátli az első fagyokig onthatja a virágot, utána persze be kell vinni, hogy átteleltessük. A muskátli nem kifejezetten igényes növény, a gondozást ugyanakkor meghálálja.
A bőséges virágzás titka, hogy az elnyílt virágokat mindig csípd le a muskátliról. Nézd át naponta a töveket, az elhalt részeket éles metszőollóval vágd le, és tégy ugyanígy az elnyílt virágfejekkel is. Így újabb virágok hozására ösztönzöd a növényt.
A muskátlit naponta egyszer meg kell locsolni. A legjobb, ha ezt a reggeli órákban teszed, hiszen napközben a cserép nagyon felforrósodik, ha ekkor öntözöl, a gyökerek sérülhetnek. Ha nagy a kánikula, akkor esténként is locsold meg őket.
A muskátli igencsak tápanyagigényes növény, ezért meghálálja, ha hetente kap egy kis tápoldatos vizet – ettől csak nagyobb kedve lesz virágozni!
Ha megszeretted a növényedet, vagy nem akarsz jövő tavasszal muskátlira költeni, akkor augusztusban van itt az ideje, hogy dugványozással szaporítsd. Ehhez vágj olyan hajtást a növényről, amin nincs virág. A hajtás aljáról szedd le a leveleket, csak egyet-kettőt hagyj meg, majd dugd perlit- és virágföld-keverékkel feltöltött balkonládába. Alaposan locsold be őket, majd takard le fóliával, hogy ne száradjanak ki a dugványok. Öt-hat hét alatt gyökeresednek be a növények; ekkor lehet őket átültetni tápanyagdús muskátliföldbe - írta a Ripost.
Szeptember végén már fel kell készíteni a növényt a téli álomra: vagyis csökkenteni kell a víz mennyiségét locsolásnál, és fel kell hagyni a tápoldatozással is.