Nem csak rossz taktika, kifejezetten árthatsz is vele az egészségednek. Jobb, ha elfelejted a nyakra fújt parfümöt! Persze nem ez az egyetlen szépségápolási hiba, amit elkövetünk: egy szakértő most többről is lerántotta a leplet.
Sajnos még mindig rengeteg olyan szépségápolási berögzülésünk van, amit ideje lenne lassan elfelejteni! Egy ausztrál szépségápolási szakértő, a Sydney-ben élő Hannah English TikTok-oldalán most öt olyan dolgot gyűjtött egy csokorba, amit ő maga soha nem tenne – és persze azt javasolja, mi se tegyük!
1. Soha ne használj luffa szivacsot!
Hannah magyarázata szerint ezeket a luffa-termékeket (szivacsokat, kesztyűket, miegyebeket) soha senki sem tisztítja ki, ráadásul minden bizonnyal penész is van bennük, így semmi esetre sem javasolja a használatukat.
2. Ne fújj parfümöt a nyakadra!
Sokan a mai napig a nyakukra vagy a mellkasukra fújják a parfümöt, ez azonban nem feltétlenül jó ötlet, ugyanis a parfümök tartalmaznak olyan szereket, amelyek fényérzékenyebbé teszik a bőrt. Hannah javaslata: fújd az illatot a tarkódra, a hajvonal alá! Duplán jó, ugyanis ezen a felületen még tartósabb is marad.
3. Soha ne keverd a naptejet más termékekkel!
Ne keverjünk a naptejhez bronzosítót, vagy bármilyen más sminkterméket, ugyanis így nem képes egyenletes réteget képezni a bőrünk felületén, ami által a hatékonysága nagyban csökken. Gyakorlatilag teljesen hazavágjuk az egészet.
4. Felejtsd el a tartósítószer-mentes szépészeti termékeket!
Hannah magyarázata szerint bármennyire is divatos tartósítószer-mentes szépészeti termékeket vásárolni, sajnos nem túl jó taktika. Mint mondja, a tartósítószer elsődleges feladata, hogy ne képződjön penész: ha egy vízalapú termékben nincs semmilyen tartósítószer, egy idő után be fog penészedni.
5. Ne bízz a fényvédős alapozókban!
Használhatsz akár 30-as, ötvenes faktorú fényvédős alapozót, akkor sem válthatod ki a naptejet! Mindez azért van, mert ahhoz, hogy az arcod megfelelő fényvédelmet kapjon, egynegyed teáskanál, azaz nagyjából 1 ml naptejre lenne szükséged. Ilyen sok alapozót azonban senki sem használ, a kevesebb azonban értelemszerűen csak jelképes UV-védelmet biztosít.