A mesterséges intelligencia segítségével oldanák meg a gordiuszi csomót.
Bármennyire is hihetetlenül hangzik, a kutatók a mesterséges intelligenciát hívnák segítségül azért, hogy az emberek képesek legyen megértetni magukat különböző nyelvelemző módszerek segítségével a kutyákkal – írja a Daily Star.
Szinte nincs olyan gazdi a Földön, aki ne szeretné tudni, hogy mire vágyik pontosan a házi kedvence valójában. Nos úgy néz ki, hogy hamarosan komoly áttörés jöhet a kérdésben, ugyanis kutatók egy csoportja a mesterséges intelligencia segítségével tenne pontot a régóta húzódó ügy végére. Az Earth Species Project keretében induló program célja, hogy új ajtókat nyisson meg az emberek és az állatok közötti kommunikációban. A cég egyik társalapítója, Aza Raskin szerint a vállalatuk azon van, hogy megpróbálják dekódolni az állatok hangját az AI segítségével.
Az elképzelésnek optimizmust adhat, hogy nemrég fény derült arra, hogy a csimpánzok maguk is összefüggő mondatok alapján kommunikálnak egymással. Üdvözítőleg hangozhat a koppenhágai egyetemen felfedezése is, mint, ahogyan a Daily Star írja, az egyetem nemrég egy olyan szoftvert fejlesztett ki, amely képes megállapítani azt, hogy milyen hangulatuk van az egyes sertéseknek.
Bár a mesterséges intelligencia az utóbbi időben töretlen népszerűségnek örvend, sokan vannak, akik óva intenek a technikától, ilyen a Tesla tulajdonosa Elon Musk is.