Úgy fest, számos téves elképzelés kering az érzésekkel kapcsolatban. Valaki képtelen szavakba önteni őket, másoknak menne, de inkább elhallgatják.
A gyengeség jelei?
Fontos figyelni az érzéseinkre különféle élethelyzetekben, hiszen gyakran csak utólag értjük meg, milyen racionális alapjai voltak. Ezek segítségével fejezzük ki magunkat, az érzések által tehetünk a pozitiv változás érdekében - írja a she.life.hu.
Érzések elnyomása
Méretes különbség van az érzések elnyomása és kordában tartása között. Lényeg, hogy képes legyél az önkontrollra, de az is cél, hogy bármilyen emóciót megengedhess magadnak.
Sötét a világ
Nem gond, ha mást érzel, mint amit a külvilág lát. Olykor sötétek az érzelmeid? Jogod van hozzá, még akkor is, ha az egész világ azt várja tőled, hogy folyamatosan vigyorogj és légy felhőtlenül boldog. Ettől még lehetnek kétségeid. Például hiába keresel sok pénzt, és dolgozol menő helyen, ha utálod a munkád.
Ne panaszkodj!
Ha megérted, mi miért történt, és panasz helyett a megértésre koncentrálsz, nagyobb valószínűséggel mászol ki a gödörből. Kerüld a panaszkodást, inkább adj konstruktív keretet az elkeseredésednek.
Idegesít!
Ha valakinek idegesít a viselkedése, jó eséllyel benned van a válasz arra a kérdésre, hogy mégis miért. Figyeld meg, miről van szó pontosan, miért haragszol a másikra! Mit tükröz? Milyen hiányodra, gyengeségedre mutat rá? Így nemcsak az érzelmeid változhatnak, de a kapcsolatod is jobb lehet az érintett személlyel.
Ilyen vagyok
Önismereti munka: Nem kell, hogy tökéletes legyél, elég, ha képes vagy az önreflexióra, és mindig megnézed, mi rejlik egy-egy - adott esetben baromira szélsőséges - reakciód mögött. Ha megérted a kiváltó okokat, később már nem fogsz tudsz úgy reagálni, mint korábban.
Az abszolút igazság
Minden éremnek két oldala van. Egy óriási családi dráma közepén úgy érezheted, téged senki sem szeret, de ha megérted, hogy a szeretteid nem a személyedet támadták, csak a véleményed és/vagy a döntésed, máris rájöhetsz, csak aggódnak érted. Ne gondolkodj abszolút igazságokban, hiszen többnyire csupán pillanatnyi hangulatingadozásokról van szó!