Mutatjuk, mikre érdemes odafigyelni!
Ha nem akarsz rossz lángosba belefutni, megmutatjuk, mire kell figyelni, hogy ne legyen kidobott pénz egy-egy balatoni ebéd! A mindmegette.hu összesen 8 intő jelet gyűjtött össze, amelyek láttán jobb, ha másik helyet keresel.
Természetes, hogy egy büfében, ahol sütnek lángost, ott némi olajszag is van. Azonban, ha ez túl erős, égett szagú, akkor erős lehet a gyanúnk, hogy a sütéshez használt olajat nem cserélik rendszeresen. Ez nemcsak az ízt rontja el, de az égett olaj a szervezetünkre is káros.
A hideg tészta megfekszi a gyomrunkat, könnyedén okoz hasfájást. A lángost pont ezért mindig frissen kell készíteni, így ha langyosan vagy hidegen kapjuk, akkor mindig küldjük vissza. Csak olyan helyen vásároljunk, ahol frissen sütik.
A kesztyű alapvető higiéniai kötelesség, amit szabályok is előírnak. Ez különösen fontos, ha ugyanaz a dolgozó adja ki a lángost, mint aki elveszi a pénzt.
Az utcai lángososoknál fontos, hogy legyenek megfelelően felkészülve a rovarok ellen. Ne hozzunk el olyan ételt, amelyet kiraktak a pultra és esetleg már elkezdtek rászállni a legyek.
Amennyiben azt tapasztaljuk, hogy az egész pult ragad, valamint az olaj már odaszáradt, akkor inkább keressünk másik helyet, hiszen ez utalhat arra, hogy nem takarítanak rendszeresen.
Vásárlás előtt figyeljük meg, hogy a feltétek a hűtőben vannak-e. Akkor rendeljünk, ha egyszerre csak kevés feltét van elöl, ami gyorsan elfogy, a többi pedig a hűtőben. A nagy melegben ugyanis gyorsabban romlanak meg a termékek, főleg a tejtermékek.
Lehetőleg olyan lángosost válasszunk, ahol az ételt egyszer használatos papírtálcán szolgálják fel. Amennyiben műanyagból van, akkor pedig alaposan legyen elmosogatva.
Sok helyen a fokhagymát nem a személyzet teszi rá a lángosra, hanem minden vásárló saját magának. Ez a módszer nem feltétlenül higiénikus, hiszen előfordulhat, hogy kézzel belenyúlnak, vagy ételmaradékok kerülnek a fokhagymás kencébe.