Lassan minden második videó az interneten arra tanít, hogyan lehetne jobb az életed, de nem biztos, hogy jó ötlet mindenkire hallgatni.
A TikTokra, Instagramra, Facebookra és egyéb közösségi média platformokra kitett videók eszméletlenül sok emberhez jutnak el manapság, éppen ezért sokan gondolják úgy, hogy nekik feladatuk másoknak megmondani, hogy hogyan éljék az életüket, vagy épp tanácsot adni abban, hogy hogyan lehetne az jobb. Az azonban nem biztos, hogy ezeknek az önjelölt életmódtanácsadóknak, képzetlen jógaguruknak, szaktudás nélküli gyógyítóknak, vagy amatőr gyermeknevelési tanácsadóknak a tippjeire hallgatnunk kéne.
A life.hu szerint a kérdés nem is az, hogy létezik-e bármilyen terület, amit ne fednének le az "instaguruk" - természetesen nincs ilyen -, hanem az, hogy te miért hiszel el mindent, amit másfél perces videókban tolnak az arcodba?
A portál néhány egészen megdöbbentő példán keresztül mutatja be, hogy mennyire veszélyes is lehet mindent elhinni, amit ezek a videók nyújtanak az interneten. Ezeket ide kattintva olvashatod el.
Tény, hogy mindenkinek joga van elhinni, vallani, csinálni, amit csak jónak érez. De ugyanilyen jogunk van néha megállni és elgondolkodni is. Ha valamit meg akarsz tenni, tedd meg, de ne azért, mert egy vadidegen ember a közösségi médiában készített 10 darab másfél perces videót, amiben önmagát gurunak előadva biztat rá.