Tavaszi tippek

Így tegyük el a téli lábbeliket, hogy jövőre is felvehessük

Létrehozva: 2024.03.24.

Ahogy beköszönt a jó idő, eljön az ideje annak, hogy lecseréljük a cipőket is. Ha odafigyelünk arra, hogyan tároljuk őket, akkor a következő télen is jó szolgálatot tehetnek nekünk.

Nagyon hasznos tippeket szedett össze a Fanny magazin.

bakancs, csizma, téli cipő
Fotó: Pexels


 

1.

Csakis megtisztítva!

Takarítsuk meg a cipőket, mielőtt eltesszük őket! Szabaduljunk meg a sártól és az egyéb szennyeződésektől, így a következő télen újból ragyogóan fogadnak majd bennünket.


 

2.

Ellenőrizzük az útmutatást

A legtöbb lábbelit alaposan megtakaríthatjuk vizes ruha és tisztító kefe segítségével. Mielőtt azonban nekiállunk, érdemes ellenőrizni a cipő csomagolásán található útmutatást. Ez ugyanis segítséget nyújthat abban, hogy az adott darabot milyen módszerrel a legérdemesebb tisztítani. 


 

3.

Ápoljuk megfelelően

Ha az adott darab már teljesen koszmentes és meg is száradt, következhet a kondicionálás. Amennyiben szeretnénk minél tovább használni a lábbelit, érdemes jó minőségű cipőápolót beszerezni. 

 

4.

Ügyeljünk a talpakra

Szenteljünk különös figyelmet a cipőtalpak tisztításának, hiszen a leginkább azok vannak kitéve a szennyeződésnek és a kopás veszélyének! A takarítást szappanos vízzel is megtehetjük. Ellenőrizzük, hogy maradt-e rajtuk a járdákra szórt sóból, az ugyanis károsíthatja a lábbeliket!


 

5.

Szárítsuk meg alaposan

Semmiképp ne tegyük el a cipőket úgy, hogy még nedvesek! A tárolás előtt szárítsuk meg őket!


 

6.

Szabaduljunk meg a szagoktól!

Mielőtt elrakjuk a cipőket, szagmentesítsük őket. A lábbeliket érdemes néhány napig szellőztetni, amit akár a teraszon is megtehetünk. A tárolás előtt fújjunk a belső részükre szagtalanító sprayt! Ha használunk talpbetétet, vegyük ki és tisztítsuk meg azt is! 


 

7.

Dobozoljuk be őket

Ahhoz, hogy megfelelő körülmények között tároljuk a téli cipőket, fontos a dobozválasztás. A legjobb megoldás, ha a lábbelit az eredeti dobozába rakjuk vissza. Azonban, ha azt nem őriztük meg, tegyük olyanba, aminek van zárható fedele és megfelel a cipő méretének.


 

8.

Legyenek elkülönítve!

Figyeljünk oda arra, hogy a cipők ne érjenek egymáshoz a tárolás során! Ellenkező esetben könnyen foltok és karcolások fogadhatnak bennünket, amikor télen ismét elővesszük őket. Ha olyan cipőtartóba rakjuk a lábbeliket, amelyen külön rekeszek vannak, akkor megakadályozhatjuk, hogy egymáshoz érjenek! 


 

9.

Hol érdemes tárolni?

Tartsuk a cipőket száraz és hűvös helyiségben! A garázs vagy a padlás megfelelő választás lehet. Érdemes tudnunk, hogy a napfény, illetve a meleg nem tesz jót a minőségüknek!


 

10.

Javíttassuk ki a hibákat!

Ha találunk a cipőn sérülést, érdemes elvinni cipészhez, így akkor is jó szolgálatot fog tenni, amikor legközelebb elő kell vennünk!


 

Szerző: Balatoni Kitti

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek