Tuti tipp

Hallottál már a fenyőrügyszirupról? Itt a recept hozzá!

Létrehozva: 2024.05.05.

Ugyan télen vesszük leginkább hasznát, ám ha magunk készítenénk el, azt most kell megtennünk!

A megfázás ellen természetes segítséget nyújt a fenyőrügyszirup, amihez a friss hajtásvégeket tavasszal tudjuk beszerezni. A Fanny magazin segítségével eláruljuk, mi a teendőd!

1. Természetes megoldás

Kevés embernek jut eszébe, hogy a szúrós tűleveleket a konyhában is felhasználhatja. Bármennyire is érdekesen hangzik az ötlet, a fenyőrügyekből készült házi szirupnak nagy hasznát vehetjük akkor, amikor beköszönt a hideg időszak. A készítmény ugyanis télen segítséget nyújthat a felsőlégúti megbetegedésekkel szemben, így a fogyasztásával természetes módon enyhíthetjük a megfázás és a torokgyulladás tüneteit.

fenyő, fenyőfa
Télen hálás leszel a most begyűjtött fenyőrügyért!  Fotó: Pexels

2. Mikor fogjunk neki?

Habár a tél jelenleg távolinak tűnik és egyelőre élvezzük a napsütést, a különleges, tűlevelekből készült szirupot érdemes most elkészíteni. A fenyőágak végén tavasszal megjelenő rügyeknek ugyanis számos jótékony hatása van. A még zsenge tűlevelekben koncentráltan vannak jelen a fontos nyomelemek, ásványi anyagok és karotinoidok.

3. Őseink is tudták

A népi gyógyászatban régóta alkalmazzák a fenyőrügyet. A tűlevelekben rejlő segítség nem csupán a torokfájást enyhíti, de a légutakat is nyugtatja. Ráadásul reumatikus bántalmak és köszvény kezelésére is használják.

4. Így kezdjünk hozzá!

Első lépésként gyűjtsük össze a fenyőrügyeket! Olyan helyről válasszunk, ahol nem érhette őket városi szennyeződés! Ügyeljünk az egyensúlyra és ne szedjünk egyszerre sokat azonos helyről! Figyeljünk rá, hogy kizárólag a friss, élénkzöld hajtásvégeket használjuk fel!

5. Legyünk óvatosak!

Vigyázzunk rá, hogy véletlenül se keverjük össze a fenyőt a méregzöld levelű tiszafával, az ugyanis mérgező!

6. Hogy rakjuk el?

Miután összegyűjtöttük az alapanyagot, tegyük a fenyőrügyeket rétegezve, cukorral együtt egy nagyobb méretű befőttesüvegbe, aminek a tetejét kössük le gézzel!

7. Hagyjuk állni! 

Érleljük az eltett fenyőrügyeket egy hónapig! Ehhez válasszunk félárnyékos helyet! Érdemes néhány naponta új réteggel feltölteni az üveget, a már összeesett részekre pakolva.

8. Az utolsó lépések 

Egy hónap elteltével a cukor kiszívja a hatóanyagokat, mi pedig sűrűn folyó szirupot találunk majd az üvegben. Szűrjük le és tároljuk a kamrában, hogy télen hasznunkra váljon!

9. Megtartja az erejét

A forrázás nélküli elkészítésnek köszönhetően a házi szirup megtartja az összes jótékony hatású hatóanyagot és illóolajat.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek