fűnyírás

Ezeket a hibákat SOHA ne kövesd el, ha füvet nyírsz

Létrehozva: 2024.05.09.

Az emberek túlnyomó többsége hibázik.

Az urbanizáció miatt egyre kisebb teret adunk a természetnek. Új városok emelkednek a semmiből, a már meglévő városok területe pedig folyamatosan növekszik. Egyre kevesebb az erdő, a mező és a rét, helyette egyre több a beton és a gyárkémény. Ez természetesen fontos környezetvédelmi következményekkel jár. Az emberek többsége ugyanakkor vágyik a zöld gyep, az illatos virágok és a hűsítő árnyékot nyújtó fák közelségére. Ezért járunk gyakran a parkokba, és ezért nagy álma szinte minden embernek, hogy kertes háza legyen. A kertnek ugyanakkor különösen fontos szerepe van az ökoszisztémában. Éppen ezért van pár szabály, amire különösen figyelni kell, ha füvet nyírunk. 

A legtöbben ilyenkor már nyírják a füvet, pedig nem szabadna

Az igazán szerencsés emberek kertes házban élhetnek. A legtöbb ember számára ez fontos cél, hiszen így közvetlen, saját kapcsolatunk lehet a természettel. Fontos azonban tudni, hogy a kert megfelelő ápolása felelősség is. Napjainkban nagyon erőteljesen visszaszorultak az erdők és a mezők területei, éppen ezért a kertünknek fontos szerepe van az ökoszisztémában. Nagyon óvatosnak kell tehát lennünk, ha füvet nyírunk. Két fontos szabály van, amit mindenképpen érdemes betartani, ha fontos számunkra a környezet.

  1. Soha ne nyírjunk nedves füvet! Gyakran elkövetik azt a hibát, hogy esőzés után, vagy a reggeli harmatban mennek ki füvet nyírni. Ez azonban súlyos károkat okoz a gyep minőségében, emellett tömöríti a talajt, ami befolyásolja a föld termékenységét is. Mindenképpen várjuk meg, hogy teljesen megszáradjon a fű.
  2.  Ne nyírjuk a füvet májusban! Ebben a hónapban már elkezd erőteljesen nőni a fű, ilyenkor pedig rohanunk, hogy lenyírjuk. Ez azonban nagy hiba. Az utóbbi években egyre nagyobb népszerűségnek örvend a No Mow May nevű mozgalom, amelynek a lényege, hogy májusban engedjük szabadon nőni a füvet. Ez azért fontos, mert így fészket rakhatnak és megtelepedhetnek kertünkben a különféle méhek és pillangók, akik segítenek abban, hogy az ökoszisztéma számára hasznos növények terjedni kezdjenek
Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek