panasz

Te is szoktál panaszkodni? Elképesztő, mit tesz a szervezeteddel

Létrehozva: 2024.05.09.

Nem semmi eredményekre jutott egy friss kutatás.

Az ember életében számos olyan tevékenység játszik szerepet, amelyről tudjuk, hogy nem lenne szabad csinálni, mégis csináljuk. Nem azért, mert ezzel rosszalkodni akarunk, hanem egyszerűen elemi késztetést érzünk rá, és észre se vesszük, amikor belekezdünk, utána pedig nem tudjuk abbahagyni. Az egyik ilyen tevékenység a panaszkodás. Bár alapvetően tudjuk, hogy panaszkodni nem illő, hiszen nem szabad a problémáinkkal fárasztani másokat, emellett a problémákat nem is lehet megoldani úgy, hogy csak beszélünk róla, hanem tevékenységre vagy szükség, azért mégis nagyon sokat panaszkodunk. Egy friss kutatás pedig most azzal foglalkozott, hogy milyen hatással van ez az ember egészségére. 

Ki ne szeretne egy jót panaszkodni?

Az ember társas lény, és alapvető cselekedeteinket is ez határozza meg. Például nagyon jól tudjuk, hogy pletykálni nem szép dolog, mégis szinte mindenki csinálja. A tudósok szerint a pletyka olyan az embernek, mint a majmok számára a kurkászás: az egyik legfontosabb közösségösszekovácsoló, szociális tevékenység.

Hasonló a helyzet a panaszkodással is. A tudósok most azt vizsgálták, hogy milyen mentális egészségi állapotot idéz elő a panaszkodás, és természetesen kontrollcsoport is volt. Az eredmények kimutatták, hogy azok a férfiak és nők, akik panaszkodnak, mentálisan sokkal egészségesebbek és boldogabbak. Ennek hátterében is a közösséghez tartozás érzése áll. Aki panaszkodik ugyanis, az úgy érzi, hogy a problémáival nincs egyedül: beszélhet a gondokról, mások segíteni akarnak megoldást találni (vagy egyszerűen megértők), illetve azt hallja, hogy nem ő az egyetlen, aki nehézségekkel küszködik. Ez pedig a boldogság érzéséhez vezet - írja a The Sun

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek