Erről mindenképpen tudni kell.
Nagyanyáink hatásos köhögéscsillapítóját manapság is érdemes alkalmazni az őszi megfázásos időszakban. A változatos tüneteket enyhítő természetes gyógymód az egész családnak segítség lehet - írja a Fanny Magazin.
Gyógyír a torokra
A gyógyteák nyákoldó hatását jól ismerjük, a kakukkfű és hársfa mellett a vöröshagyma is tökéletes erre. A megfázásos tünetek csillapításán kívül gyulladások csökkentésére és fertőzések gyógyítására is igénybe vehetjük.
Megoldás házilag
A vöröshagyma száraz és hurutos köhögésre, légcső- és gégehurutra, felső légúti panaszokra is kitűnően alkalmas, ráadásul költséghatékony és néhány perc alatt elkészül.
Kell bele a héja
Felhasználhatjuk csak a héját, a héj alatti egy-két réteg hagymahúst, de az egész héjas hagymát is, amit egyszerűen forraljunk fel vízzel, majd forrás után alacsony hőfokon pároljuk. Szűrés után még melegen kortyolgassuk el.
Kerüljük el a fémet
A külső saras héjrétegeket mindig szedjük le, alaposan mossuk meg a hagymát, és arra is figyeljünk, hogy penészmentes legyen a zöldség. Érdemes szűrt, tisztított vizet használni, illetve kerülni a fém edényeket a főzés során.
Igyuk meg lefekvés előtt
A nap folyamán bármikor kortyolgathatjuk, de lefekvés előtt különösen érdemes egy csészével meginni a gyógyító nedűből, amivel az éjszakai kínzó és véget nem érő köhögést is megelőzhetjük.
Mi fán terem?
Immunerősítő csodaszerként emlegetik az idősebb generáció tagjai, nem is véletlenül: a vöröshagyma A-, C-, E- és B-vitaminokat tartalmaz, emellett olyan ásványi anyagokat, mint például a nátrium, kálium, foszfor, folsav, magnézium, vas.
Pár nap alatt hat
A betegségtől és az adott szervezettől is függ, hogy mikor jelentkezik a tea hatása, ami általában 3-5 nap alatt szüntetheti meg a köhögést.
Turbózzuk fel!
Ízlés szerint mézzel, citrommal, gyömbérrel, naranccsal és karamellizált cukorral is felturbózhatjuk a hagymateánkat, ami barnás vöröses színt kap a főzés során.
Ne féljünk az íztől!
Azt gondolhatjuk, hogy intenzív hagymaíz vár ránk, de sokkal inkább gyümölcsösséget idéz a tea aromája, ha pedig beízesítjük, biztosak lehetünk benne, hogy az egész konyhában kellemes őszi illatok terjengenek majd.
Megbízható forrásból
Lehetőleg jó minőségű terméket vásároljunk, hiszen a vegyszermentesség első számú szempont, ha gyógyászati célzattal szeretnénk felhasználni a hagymát.