Senki sem szeretné azt hinni, hogy partnere képes lenne megcsalni őt, de sajnos ez gyakoribb, mint gondolnánk. Bár egyetlen kapcsolat sem tökéletes, a hűtlenség gyakran pontot tesz a közös történet végére.
Vannak, akik üzenetek vagy internetes keresési előzmények alapján kapják párjukat a megcsaláson, egyes esetekben a hűtlen fél bűntudata teljesen eluralkodik és maguktól vallják be rossz döntéseiket. Azonban van egy másik jel is, ami azt jelentheti, hogy párod titkolózik előtted.
A Reddit-en merült fel az a kérdés egy felhasználó fejében, hogy "Személyes tapasztalat alapján milyen jelei vannak annak, hogy valaki megcsal?", rengeteg válasz érkezett a poszt alá, de egy kitűnt a többiből és rengeteg ember egyetértett vele. A "cseppelmélet" vagy talán a "igazság csepp" néven ismert ez, amikor egy hazug partner hosszú időn keresztül lassan és apránként, mondhatni cseppenként, felfedi a teljes igazságot.
Ahogy az egyik felhasználó leírta: "Csepegtetés – vagyis amikor valami eredetileg ártalmatlan fokozatosan egyre kevésbé az". Példát is hozott az esetre, mondjuk partnerünk először az állítja, hogy egy lány társaságban volt, majd későbbi beszélgetésekben már vegyes társaságot mond, végül kiemel egy személyt és az ő barátait, és a végére kiderül, hogy csak azzal az egy adott személlyel volt, akivel feltehetőleg viszonya van.
Egy másik példa, amit felhozott erre az az, amikor partnerünk találkozik valakivel és azt állítja semmi nem történt, később története pedig gyakran változik, például elárulja, hogy csókolóztak vagy randevún voltak és így az évek során apró cseppekben elárulja a viszonyát. Hozzátette, hogy természetesen csak a végére derül ki az egész történet, de a második cseppnél már rá lehet jönni, hogy csak rosszabb irányba fog mozogni.
Egy férfi saját szemszögét is megosztotta, mikor feleségével apró cseppekben akarta megosztani a megcsalást, elmondása szerint így próbálta irányítani a dolgok végkimenetelét, de nem sikerült. Azt tanácsolta, hogyha valaki el akarja mondani partnerének az igazságot, akkor az egész történetet mondja el egyszerre, ne pedig darabokban - írta a Unilad.