Egy orvos 3 fejfájásos tünetet részletezett, amelyet soha nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Mindig szerencsés, ha kikérjük egy szakértő tanácsát, vagy utánanézünk az egészségügyi problémáinknak! Soha nem szabad saját magunkat diagnosztizálni, ugyanakkor nem árt, mi az az állapot, ami még hétköznapinak mondható, és mi az, amikor mindenképp forduljunk orvoshoz. A fejfájás már-már hétköznapinak mondható: szinte minden ember életét megnehezíti valamilyen szinten, egy szakértő, Doctor Bing a TikTokon azonban arra hívta fel a figyelmet: nem mindegy, mit tapasztalunk.
Ez a fájdalom körülbelül 60 másodperc alatt eléri az adott személy által eddig érzett legerősebb fejfájás szintjét.
A legfontosabb dolog itt az, hogy kizárják a koponyaűri vérzést, amelyet általában egy aneurizma repedése okoz. De lehetnek más okok is.
Az ilyen fejfájás egyéb lehetséges okai közé tartoznak az olyan dolgok, mint a reverzibilis cerebrális vazokonstrikciós szindróma, amely az agyi erek időszakos beszűkülése, valamint az agyi vénás trombózis, amely vérrögöt jelent az agy egyik fő vénájában.
Ez a következő tünet nagyon szorosan összefügg az 50 év felettiekkel, az ebbe a korosztályba tartozókat egy olyan típusú fejfájásra figyelmeztette az orvos, amely olyan új tüneteket okoz, mint a látás megváltozása, a fejbőr érzékenysége és a rágás közbeni fájdalom. Mivel a fejfájás, például a migrén elsődleges okai az életkor előrehaladtával csökkennek, ezek a tünetek a sejt arteritis jelei lehetnek, amely az erek gyulladásos állapota, és ha nem kezelik gyorsan nagy dózisú szteroidokkal, tartós vaksághoz vezethet.
Azoknak, akiknek fejfájása mellett egyik szemhéja lelóg, pupillája kitágult és kettős látásuk van, a biztonság kedvéért érdemes felkeresniük az orvosukat!
Ezt konkrétan azért említettem, mert azon kevés alkalmak egyike, amikor elkaphatunk egy agyi aneurizmát, mielőtt szétszakadna.
Ezt a konkrét tünetegyüttest a harmadik agyidegeken összenyomódó aneurizma okozhatja.
A fentebb említett esetek mellett akkor is érdemes orvoshoz fordunli a fejfájással, ha az már a napi tevékenységeidet is zavarja, esetleg hányást, látás- vagy eszméletvesztést okoz, illetve 72 óránál tovább tart, 4 óránál kevesebb fájdalommentességgel – írja a Unilad.