A pontos méreteink meghatározása kulcsfontosságú, hogy vásárláskor ne válasszunk túl szűk vagy túl bő ruhát. Mutatunk pár trükköt, hogy biztosan a megfelelő darabot rendeljük meg.
1. Ahány üzlet, annyi méret
Jó tudni, hogy a legtöbb online webáruház általában saját mérettáblázatot használ, ezért soha ne hagyatkozzunk arra, amit már megszoktunk. Vegyük figyelembe azt is, hogy a márkák méretei is eltérhetnek egymástól.
2. Jegyezzük fel centiről centire
Rendelés előtt mérjük le magunkat, és az adatokat hasonlítsuk össze a webshop adott táblázatával. Ehhez fogjunk egy centit, és írjuk le a váll, a mellbőség, a csípő és a derék szélességét. A méretvételt cipő vagy papucs nélkül, lehetőleg fehérneműben végezzük el.
3. Testközelben a modellek
Ma már egyre több webáruházban találkozhatunk olyan megoldással, ahol ugyanazt a darabot különböző testalkatú hölgyeken is bemutatják a fotókon. Figyeljünk arra, hogy gyakran feltüntetik az oldalon a modell magasságát és konfekcióméretét is, hogy könnyebben el tudjuk dönteni, melyik lenne az ideális választás a számunkra.
4. Számít mások véleménye
A korábbi vásárlók visszajelzései rendkívül hasznosak lehetnek. Ha sokan írják, hogy egy adott darab kisebb vagy épp nagyobb, mint a megszokott, akkor ebből előre tudhatjuk, mire számíthatunk.
5. Anyagtól és szabástól is függ
A ruha anyaga is meghatározhatja a méretet. Nem mindegy ugyanis, hogy pamutból, farmerből vagy műbőrből készült, mivel mindegyik máshogy nyúlik, tágul. Ha például rugalmas anyagból, pamutból vagy elasztánból van, akkor lehet kicsit kisebb a méret. Ám a merevebb daraboknál válasszunk pontosan, mivel ezek nem nyúlnak.
6. Rajzoljuk körbe a talpunkat
A megfelelő cipőméret kiválasztásához rajzoljuk körbe mind a két talpunkat egy fehér papíron, arra ügyelve, hogy a tollat függőlegesen tartsuk. A két legtávolabbi pont közötti távolságot mérjük meg egy vonalzóval, így megkapjuk, hogy a „lábnyomunk” hossza hány centiméter. Ezután az ehhez közelebb álló méretet válasszuk majd ki a „Belső talphossz” oszlopából - írja a Fanny magazin.
1. Ha nem lehet visszaküldeni
Az online vásárlásoknál uniós előírás, hogy 14 napig visszaküldhetjük a megrendelt árut. Ha azonban unión kívüli országból rendeltünk, kifutottunk az időből, vagy egyszerűen nem szeretnénk a visszaküldéssel bajlódni, akkor sem kell aggódnunk – számtalan lehetőségünk van arra, hogy megszabaduljunk a terméktől vagy épp új életet leheljünk a ruhadarabba.
2. Alakítsuk át saját alkatra
Ha a ruha nem passzol, mert rossz a mérete, de tetszik, próbáljuk meg átalakítani. Ha nem tudjuk egyedül megoldani, keressünk fel egy profi varrónőt, aki majd tökéletesen az alakunkra tudja igazítani.
3. Jobb adni, mint kapni
Ha már nem tudjuk hordani, de még jó állapotban van, ajándékozzuk el. Talán van valaki a közelünkben, aki örömmel fogja viselni, vagy egy közeli barát, akinek megfelelő lesz.
4. Keressünk pénzt belőle
Ruháink értékesítésére kiváló lehetőséget nyújtanak a közösségi oldalakon futó adok-veszek csoportok, valamint különféle online piacterek. Fontos, hogy minél több szögből fotózzuk be az eladni kívánt darabot. Mindig ügyeljünk a jó megvilágításra, és írjunk részletes leírást.
5. Gyűjtsük össze a pontokat
Néhány üzletben nemcsak vásárolni tudunk, hanem el is adhatjuk a ruháinkat. Sőt, a már leadott darabokért cserébe még pontokat is kaphatunk, amelyek kedvezményt jelentenek az ott kapható termékekre.
6. Takarjuk el kiegészítőkkel
Ha a méret nem tökéletes és kissé bő, próbáljuk meg övekkel, sálakkal, vagy hosszú kardigánokkal feldobni. A megfelelően kiválasztott kiegészítők nemcsak jobban formálhatják az alakot, hanem elterelhetik a figyelmet az apróbb hibákról.
7. Tartsuk tisztán a környezetet
Okos és környezettudatos megoldás, ha megunt, nem hordott ruháinkat kiszelektáljuk, majd a bezsákolt darabokat a lakóhelyünkhöz legközelebbi ruhagyűjtő konténerekbe helyezzük vagy leadjuk egy hulladékgyűjtő udvarban.
8. Hirdessünk garázsvásárt
Ha ismerőseinkkel közösen hirdetünk garázsvásárt, akkor még nagyobb esélyünk van a sikerre. A ruhákon kívül minden más, megunt vagy nem használt holmit is továbbadhatunk.
9. Másnak még értékes lehet
Ha több felesleges holmink is összegyűlt, melyekkel szívesen segítenénk a rászoruló vagy alacsony jövedelemmel rendelkező családokon, akkor leadhatjuk azokat valamelyik adományboltban.
10. Adjunk neki második életet
A rossz méretű póló egy rendkívül univerzálisan felhasználható alapanyag. Készíthetünk belőle tornazsákot, tisztasági csomagot, tárolót, de akár használhatjuk a bevásárláshoz is, műanyag zacskó helyett a zöldségekhez, pékárukhoz.
+1 könyvajánló: Fedezzük fel a boldogságot
A szerző személyes történeteivel, őszinte vallomásaival betekintést enged saját életébe is, együtt fedezhetjük fel vele az illóolajok, a csend, a meditáció, a jóga, a természet gyógyító erejét.
Feller Adrienne: Ezerarcú szépség
8690 Ft, 21. Század Kiadó