Valósággal hemzsegnek a baktériumok ezeken a helyeken.
Forrás: Pexels
Legyen szó konyhapultra folyt ételről, kiömlött mosószerről vagy egy halom szennyesről, a mindennapos koszt és szennyeződéseket általában könnyen észrevesszük, így villámgyorsan orvosolhatjuk a problémát. Vannak azonban olyan területek a házban, amelyek nem tűnnek különösebben piszkosnak, mégis azok. Ezek a helyek nemcsak észrevétlenül koszolódnak, az egészségre is káros hatással lehetnek.
A konyha a legtöbb otthon egyik legforgalmasabb helyisége, és egyben a legpiszkosabb is. A baktériumok növekedését ösztönző összes elem – hő, nedvesség és az ételek – mind-mind könnyen elérhető számukra. Ha ehhez hozzáadjuk a mosogatótálcát, a munkalapot, a szekrényfogantyúkat, a hűtőt, a műszaki berendezéseket, a nyers húsokat, a mosatlan zöldségeket és gyümölcsöket, plusz a pénztárcából és a táskából származó baktériumokat, bátran kijelenthetjük, hogy a konyha az egyik legmocskosabb helyiség otthonunkban.
Kifejezetten megtisztulni járunk a fürdőszobába, így csak nehéz elhinni, hogy belépéskor minden alkalommal koszolódhatunk is. Sajnos néhány baktérium minden használat után ott marad a helyiségben. Hogy elkerüljük a baktériumok szaporodását, érdemes különös figyelmet fordítani a villanykapcsolókra, a kilincsekre és a csapokra. Tartsunk a fürdőszobában egy csomag fertőtlenítőkendőt a napi tisztításhoz! A maximális védelemhez hetente legalább egyszer mossuk ki a fürdőlepedőket és a fürdőszobai szőnyegeket, a kéztörlőt cseréljük hetente többször.
Legyen szó nappaliról, ebédlőről, tévészobáról, vagy játékszobáról – ahol összegyűlik a család, ott hatványozottan rejtőznek a baktériumok. Gondoljunk csak bele, hányszor érintik meg például a távirányítót, a billentyűzetet, a kilincseket, a villanykapcsolókat, és közülük kinek teljesen tiszta a keze… Valamennyi ilyen felületet napi rendszereséggel kell lefertőtleníteni. Fontos még a porosodásra hajlamos felületek rendszeres tisztítása, és a hatékony porszívózás is. A felgyülemlett por és szennyeződés rendkívül veszélyes az egészségere, különösen akkor, ha a családban gyermek vagy gyengébb immunrendszerű családtag is megtalálható.
A hálószobában kialakított gyönyörű, pihentető oázis gombák, baktériumok, atkák és rovarok ezreit rejtheti magában. A legnagyobb veszélyt mégis maga az ágy jelenti. Azt alvásra, szexre, pihenésre, étkezésre, munkára és gyakorlatilag bármire használjuk. Ha az ágyneműt, a lepedőket, a takarókat, a párnákat, a paplanokat és az ágytakarókat nem mossuk elég gyakran, szennyeződés képződik rajtuk, ami könnyen okozhat súlyos problémákat. Ilyen például a bőrirritáció, az ekcéma, a kiütések, illetve a gombás- és bakteriális fertőzések is.