Évente nyolc alkalommal látogatja meg kétmillió alattvalóját Ghána és Togo királya, Céphas Bansah. Amikor épp nem autókat szerel Németországban, Skype-on irányítja az afrikai országok ügyeit.
Nem a királyok kiváltságos életét éli a hatvanhét éves ghánai Céphas Bansah, aki szülőhazája helyett Nyugat-Európát választotta otthonának. Bansah közel harminc éve uralkodója az afrikai Ghána és Togo ewe nyelvű területeinek. Bölcs vezetőként belátta, országai lakóinak úgy tud a legtöbbet segíteni, ha Németországban gyűjt tapasztalatot.
Cserediák Európában
Céphas a nagyapja, az egykori uralkodó unszolására ment Németországba autószerelő-tanfolyamra. Miután elvégezte tanulmányait és megszerezte a német állampolgárságot, megalapította saját műhelyét Ludwigshafen városában, ahol egészen 1987-ig élte a civil emberek mindennapi életét.
Voodoonak köszönheti a trónt
Miután az uralkodó elhunyt, Bansah apja és bátyja nem vehette át helyét a trónon, mivel balkezesek. A voodoo szigorú hagyományai szerint ők nem számítanak tisztának, így nem örökölhették meg a koronát. A tradíciók és a jog szerint a Németországban élő – és egyértelmûen jobbkezes – Bansah lett Ghána és Togo jogos uralkodója.
Európában maradt
Bár trónra került, Bansah Németországban maradt. Feleségül vette a német Gabrielét, akitől két gyermeke született, Carlo és Katharina. Bansah a mai napig bütyköli az autókat a műhelyében, de amikor ideje engedi, Skype-on segít irányítani az afrikai országok ügyeit. Több iskolát építtetett a térségben, ezzel támogatva a visszamaradott gyermekek felzárkóztatását. Jelenleg egy nőknek fenntartott börtönre gyűjt pénzt. Évente nyolc alkalommal ellátogat Ghánába és Togóba. Előbbi ország államformája elnöki köztársaság, de a királyi család még mindig fontos szerepet tölt be.
Hasonló történet van itthon is: a Veszprém megyei Megyer polgármestere, Pajer Kristóf családostul ment Angliába. Megyer azzal vált országosan ismertté, hogy kompletten kibérelhető. A megyerieknek tiszteletbeli konzulátust is üzemeltet Pajer portsmouthi otthonában.