<p>Tudta, hogy minden negyedik ember kihagyja az esti fogmosást lefekvés előtt, és hogy a fülhallgatóktól 700 százalékkal több lesz a baktériumok száma a fülében? És ez még mind semmi, a világ tele van olyan gusztustalan dolgokkal, melyek a mindennapjainkhoz tartoznak.</p>
Munkahelyi bögrék
Ötből egy munkahelyi poháron biztosan van E. coli baktérium, ami az emberi bélből származik. Ez amiatt van, mivel a munkahelyi mosogatógépeken általában csak a rövid programot választják, vagy csak leöblítik azokat a csap alatt. Ezek azonban nem alkalmasak arra, hogy megöljék a rajtuk lévő bacilusokat.
Medencényi nyál
Minden ember annyi nyálat termel élete során, hogy azzal egy egész medencét meg lehetne tölteni.
Szemféreg
A Loa loa, vagyis szem féreg széles körben elterjedt Nyugat- és Közép-Afrikában. Már a neve is mutatja, hogy hol érzi magát a legjobban: a bőr alatti szöveteken és a testen keresztül behatol a szembe, és a kötőhártya alatt éldegélnek. Ráadásul nem is bujkálnak, jól láthatóak.
Veszélyes kutyakaki
Párizsban minden évben 650 ember kerül kórházba csak azért, mert elcsúszott a kutyakakin.
Csészényi izzadtság
A lábfejen mintegy 250000 pórus van, melyeken keresztül minden nap egy negyed csészényi verejték szivárog ki.
Kórokozó csók
A szájban több baktérium van, mint a végbélnyílás területén: több, mint 22 millió él ebből a szájüregben. A nyelv felszínén mintegy 11 millió 680 ezer, az ínyen 5 millió 200 ezer, a nyelv szélein 2 millió 800 ezer, az arc belső részein 1 millió 166 ezer, és a szájpadláson 1 millió 25 ezer.
Ostoba halál
Körülbelül három ember hal meg minden évben csak azért, mert a nyelvével ellenőrzi egy 9 voltos elem működését.
Vírusos spricc
Minden alkalommal, mikor lehúzunk egy vízöblítéses vécét, mintegy 25 ezer vírus és baktérium szabadul el a levegőben az apró vízcseppekből
Veszélyes utódok
Egy maroknyi házilégynek annyi utódja lehetne, hogy egy Németországnyi területet két méter magas rétegben temetne maga alá. Szerencsére a legyek utódainak csak kis része marad életben.
Fülzsír fajták
Fülzsír szerint két nagy csoportra osztható az emberiség. Egyik részüknek nedves, ragadós, világos és sötétbarna változatban termelődik ez, a másiknál pedig omlós, száraz, szürkés-barna a váladék. Az előbbi főként Északkelet-Ázsiában és Amerikában, míg az utóbbi általában az afrikai területeken és Európában jellemző.
Köldök piszok
A köldökben megbújó piszok a ruházatból származó szöszök, a verejték és a szőr keveréke.
Fülhallgató
Elég csak egy órát viselni a fülhallgatót, máris 700 százalékkal több baktérium lesz a fülünkben.
Büdösen az ágyba
Minden negyedik ember nem mos fogat lefekvés előtt.
Gyors takony
Egy tüsszögéssel 165 km/órával repülnek ki a takonycseppek az orrból. Mi van a hűtőben? Egy hagyományos hűtőszekrény minden négyzetcentiméterén 11 millió 400 ezer baktérium van.
A legtisztább a nőn
A nőknek két testrésze van, ami képes tisztítani magát: a szeme és hüvelye.
Gyomor
Minden ember gyomra két liter gyomorsavat termel naponta. Ennek hidrogén-klorid-tartalma 0,5 százalék – ez az a szint, amelyben egy borotvapenge feloldódik.
Kaméleon tetvek
A fejtetű képes változtatni a színét a haj színe szerint, ezért nehéz megtalálni őket. Kádnyi pisi Életünk során közel 35 ezer liter vizeletet ürítünk. Ez 315 langyos kádnyit tesz ki. Bor egy kis körettel A legtöbb borhoz való szőlőt gépekkel szüretelik. Ennek az a következménye, hogy kis rágcsálók és rovarok is kerülnek a szemek közé, melyek leve végül a palackban kötnek ki.
Szellentés
Egy ember átlagosan 14-szer szellent egy nap alatt.
Bögrényi baktérium
Ha az összes baktériumot eltávolítanánk, ami egy ember belében van, akkor azok megtöltenének egy kávésbögrét.
Vizeletes parfümök
A másolt, legolcsóbb parfümökben vizeletet is feldolgoznak annak érdekében, hogy tartósabbak legyenek.
Elhalt hámsejtek
Egy ember annyi elhalt hámsejtet veszít el élete során, hogy az megtöltene egy 20 kilós liszteszsákot.
Egy kis mogyorót?
A bárok tálkáiba kirakott mogyorón, chipseken akár 27 embertől származó vizeletnyom is lehet.