Borostyán az ablak körül, pókháló az ajtón. Még a teli befőttes üvegeket is hátra hagyta az a házaspár, akinek otthonát A Felfedező nevű híres magyar urbexes kapta lencsevégre.
Az elhagyatott vidéki épületet a fali képek, a családi portrék, az egykori iratok és könyvek alapján egy magyar matróz és házastársa lakhatta. Az érdekesebbnél érdekesebb helyeket felkutató urbexes képein több érdekességet is felfedezhetsz.
A falu végi ház ablakát szinte már benőtte a borostyán
– jegyezte meg A Felfedező nevű híres magyar urbexes arról a vidéki kis házról, amibe a korábban csaknem 40 évig matrózként dolgozó férfi költözött feleségével. A Felfedező feltételezése szerint Budapesten dolgozhatott a férfi, ahonnan feleségével a férfi nyugdíjazása után költöztek le a fővárostól messzi kis faluba.
Mára nemcsak csendes, de teljesen lakatlan az egykor barátságos otthon, amelyben a használati tárgyak nagy része, de még a befőttes üvegek is megmaradtak. Az ott élők egykori életének nyomait most az alábbi képre kattintva nézheted meg galériánkban:
Az urbex az urban exploration rövidítése, ami magyarul városfelfedezést jelent. Az urbex egy elterjedt szabadidős tevékenység, aminek már saját szubkultúrája van. A városfelfedezés lényege, hogy elhagyatott, lepukkant, romos vagy éppen működő, de elzárt, emberkéz alkotta helyekre vagy tárgyakhoz jussunk el. Az urbexesek célpontjai lehetnek például elhagyatott városok, gyárak, kórházak, elmegyógyintézetek, börtönök, csatornahálózatok, alagutak, katakombák, ipari és katonai létesítmények vagy éppen magára hagyott parasztházak, tanyák. Az urbexesek az íratlan szabályukhoz hűen nem árulják el, hogy pontosan hol található az a bizonyos épület, ahol jártak, nehogy vandálok jelenjenek meg és teljesen kifosszák, megrongálják a helyszínt.