Szöllősi Gyula egykori salgótarjáni futballista azt állítja: egy korábbi válogatott csatár a rászoruló játékosoknak szánt MLSZ-alapítvány segélyein nyerészkedik.
Forrás: Bors
Rászoruló, idős élvonalbeli futballistákat segít az MLSZ Focisegély Alapítványa. Az egyszeri, 350 ezer forintos juttatás sokaknak a mindennapi megélhetéshez nélkülözhetetlen. A 67 éves Szöllősi Gyula is jelentkezett az összegért, ekkor kereste meg őt volt játékostársa, Kovács István. A tízszeres válogatott csatár százezret kért, hogy „biztos legyen” Szöllősi pénze…
– Előbb egy salgótarjáni sörözőben beszéltünk meg találkozót, majd kihívott a kocsijába, hogy ne legyenek tanúk. Zsebbe kérte az összeget. Felháborodottan visszautasítottam, mire lehordott mindennek. Szöllősi először nem is kapott semmit. Azóta viszont roppant hálás az alapítványnak, mert második próbálkozására folyósították neki a 350 ezret, sőt később kapott még kétszázezret. Csak azért fordult a Borshoz, hogy ez az ember másokat ne hozhasson ilyen helyzetbe.
– Többeknél próbálkozott, sőt valaki adott is neki „közreműködői díj” gyanánt előre ötvenet, aztán ugyanennyit a pénz folyósítása után. Más mínusz ötvennel megúszta – folytatta Szöllősi.
– Ők nem vállalják a nevüket, pedig együtt írtuk azt a levelet, amiben elpanaszoltuk a történetet Vági Márton MLSZ-főtitkárnak is.
– Alapítványunk nem nyomozóhatóság, mi csak azt vizsgáljuk, ki jogosult a segélyre. Aki indokkal fordul hozzánk, annak kiutaljuk a pénzt. Az nem a mi hatáskörünk, hogy kiderítsük, egy harmadik fél hogyan próbál nyerészkedni – mondta a Borsnak Katzirz Béla, a szervezet elnöke.
Kerestük Kovács Istvánt is, de őt nem értük el. Amúgy Szöllősin a múltban három térdműtétet hajtottak végre. Havi 61 ezer nyugdíjból él Salgóbányán szoba-konyhás lakásban, ami csak jóindulattal nevezhető lakásnak. A volt Bányász-focista kálváriája a rendszerváltással kezdődött, amikor OTP családiház-kölcsöne kamatát megemelték. Nem tudta a részletet fizetni, következett az árverezés és a menetrendszerű válás. Családi élete zátonyra futott, munkahelyéről, egy autójavítóból is kitették, azóta öt helyen húzta meg magát. Olykor fedél nélkül élt.
– Nekem már nincs vesztenivalóm. Azzal, hogy a nyilvánosság elé állok, másokon próbálok segíteni – mondta.