Rejtélyes módon veszett nyoma a Magyar Újságírók Közössége elnökének. Kósa Csabát egy héttel később holtan találták meg.
A médiaszakma a 73 évesen elhunyt Kósa Csabát gyászolja. A szerkesztő-újságíró a rendszerváltozás utáni években, a jobboldali Antall–Boros-kormány idején vált a szélesebb nyilvánosság előtt ismertté. A vezető kormánypárt, az MDF által alapított Magyar Fórum főszerkesztője volt, és e minőségében választották meg az újonnan létrehozott Magyar Újságírók Közösségének elnökévé. Ez az akkori médiaháború egyik fejezeteként született meg, konzervatív jobboldali elkötelezettségű újságírók alapították a Magyar Újságírók Országos Szövetségének ellenszervezeteként.
Kósa még a rendszerváltozás előtt volt az Esti Hírlap újságírója, majd a Népszava munkatársa is, 1986-tól a lap irodalmi mellékletének szerkesztője lett. Ezenkívül számtalan ifjúsági és történelmi könyvet írt, 2002-ben Táncsics Mihály-díjat kapott.
Augusztus 22-én rejtélyes körülmények között nyoma veszett: strandpapucsban ment el velencei otthonából, s többé nem adott életjelet magáról. A rendőrök még aznap keresni kezdték, és civilek is a különböző internetes fórumokon. Most hétfőn azonban váratlanul a haláláról adott hírt a Népszava. A rendőrség szűkszavúan annyit fűzött az ügyhöz, hogy közigazgatási eljárásban vizsgálják az esetet. A Magyar Újságírók Közössége közleményben búcsúzott elnökétől, amiből kiderül, halála összefügghet egy titokzatos, súlyos betegséggel: „Életének 74. évében rövid betegség után elhunyt Kósa Csaba író, újságíró, a MÚK elnöke. A MÚK Kósa Csabát saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkedik.”
Azt egyelőre nem tudni, mi történt vele, hogy betegsége, eltűnése és halála összefügg-e és miként. A rendőrök az idegenkezűséget kizárták.