<p>A járókelők szeme láttára ugrott a 22 emeletes, debreceni házból a gyorsétterem tetejére egy férfi. A lakók tudják, a társasház az öngyilkosok kultikus helye lett. Magyarországon öt hasonló épület van.</p>
Mélység Szomorú haláleset történt augusztusban Debrecenben: a Petőfi téri toronyházról leugorva lett öngyilkos egy férfi. Horrorisztikus módon vetett véget az életének: a ház aljában üzemelő étterem tetejére zuhant, egyenesen a tulajdonos felesége mellé. A helyieket sokkolták a történtek: a házból több öngyilkos ugrott már a halálba.
Debrecen, toronyház
A 22 emeletes, közel nyolcvan méter magas ház Hajdú-Bihar megye legmagasabb épülete. A házat rengetegen lakják, sajnálatos módon már sokan voltak közülük tanúi egy-egy szörnyű tragédiának. Az épületről ugyanis amióta elkészült, rengeteg öngyilkos vetette le magát:
– Sajnos évente biztosan történik itt egy szörnyû tragédia – mondta lapunknak egy házban lakó.
Újpalota, magasház
Budapest legmagasabb lakóháza a környék egyetlen olyan magas lakóépülete, ami nem panel.
A húszszintes víztoronyépület több mint hetven méter magas, 18 emeletnyi lakószintje van.
A kerületiek úgy tudják, már a megépítésekor is követelt halálos áldozatot: az évek során pedig rengetegen választották öngyilkosságuk színhelyéül. Idén májusban egy édesanya a gyermekével együtt vetette ki magát egy magasházi lakásból.
– Sajnos nem ő volt az egyetlen, akinek láttam a halálát – mesélte a tragédia után a Borsnak egy lakó. – Úgy hallottam, volt, aki vidékről utazott ide csak azért, hogy errôl az épületről vesse le magát.
Zugló, toronyház
A Kassai téren található 17 emeletes toronyház már sok borzalmat látott. Az épület közel hatvanméteres, de az antennákkal együtt több mint kilencven. Sajnálatos módon ez a ház is tragédiáról lett ismert. Egy egész ország borzadt el, amikor a kerületben élő sportvezető, Kutasi Róbert felment az épület legfelső emeletére, és kivetette magát. Úgy tudni, az épület ablakait már rácsokkal védik, hogy ily módon is megakadályozzák az öngyilkosságokat.
Kőröshegyi völgyhíd
A nyolcvannyolc méter magas híd megépítésekor sokan kongatták a vészharangot, miszerint sokan öngyilkossági célzattal látogatnak majd oda. A híd 2007-es megépülése után kezdetben csak a bázisugrók mentek oda sportolni, 2011-ben azonban megtörtént az első öngyilkosság. Azóta évente négy-öt ember veti róla magát a mélybe.
– Ha egy leálló vagy gazdátlan autót látnak, azonnal riasztják a rendőröket. Sajnos ilyenkor már sokszor késő, aki ugrani akar, az gyakran pillanatnyi döntés után kiszáll az autóból és megteszi – mondta korábban a Borsnak Kovács József Róbertné alpolgármester. Idén egy körözött bűnöző is itt vetett véget az életének.
Budapest, Szabadság híd
Rácsos szerkezete miatt a legkönnyebben megmászható fôvárosi híd. Itt sok embert sikerült lebeszélni a végső döntésről.
A leghosszabb meggyőzés 58 percig tartott, ennyi idő kellett egy tűzoltónak, míg rávette az öngyilkosjelöltet, hagyjon fel szándékával. Az elmúlt harminc évben tucatnyian voltak azonban azok, akik innen vetették magukat a Dunába. Az egyik legsokkolóbb eset 2010-ben történt: egy férfi felmászott, majd felgyújtotta magát, végül pedig lángolva ugrott a halálba.
Ha Ön, vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123-as ingyenes lelkielsősegély-számot!