Két hónapig mínusz negyven fokban él Veronika az Antarktiszon. A legnagyobb próbatétele valószínűleg a teljes magány lesz.
A magyar-angol származású Veronika Wynne-Hughes eddig sem élt unalmasan. Két éve döntött úgy, hogy eredeti hivatását, a pszichológiát kicsit félreteszi, és vízre száll, hogy körbeutazza a világot. Sok mindent átélt hajóstopposként – a fuvarért és ellátásért cserébe matrózként segédkezik –, ám egy alkalommal azzal szembesült: sokan úgy gondolják, neki ezt nem kunszt megtennie. Hiszen Veronika önéletrajzában is leírja: egy kis családi vitorláson nőtt fel, a Földközi-tengeren.
– Így könnyű! De mi erre nem vállalkozhatunk – hangzott a kifogás a kritikusoktól, miért nem vágnak bele hasonló kalandba. A húszas éveiben járó nő, akinek édesanyja magyar, állítja: az a tudás, amit gyerekkorában megszerzett, minimálisan segíti mostani életvitelében, és a hajóstopposok nagy része még annyi előképzettséggel sem rendelkezik, mint ő, mégis nekivág.
Úgy érezte azonban, ennél csattanósabb választ is adnia kell, hogy nem fél a teljesen idegen vizektől sem, ezért belevág valamibe, amihez addig valóban semmi köze nem volt. Megpróbálja azt, ami magyarnak még nem sikerült: eljutni a Déli-sarkra. Ahhoz, hogy ezt megvalósíthassa, egyebek között Norvégiába kell utaznia hamarosan, hogy egy havas-jeges fizikai és mentális tréningen átessen.
– A Déli-sarkvidék a világ legszárazabb, legszelesebb és leghidegebb része. Ám nem a hideg lesz a legnagyobb kihívás, hiszen folyamatosan mozgásban leszek, ráadásul manapság már vannak nagyon jó hőszigetelő ruhák. Kíváncsi vagyok, hogyan tudok megbirkózni a ténnyel, hogy nagyjából egy baktériummal sem találkozom majd.
Az expedíciót viszont csak akkor tudja megvalósítani, ha össze tud szedni ötvenezer fontot (17 millió forintot), és ehhez most az internetes adománygyűjtőn, a GoFundMe-n kér segítséget. Az AntarcTrip elnevezésû expedíció részleteit ott el lehet olvasni, és bárki támogathatja. Veronika azt ígéri, hogy a legkisebb összeget is meghálálja valamivel, amit az Antarktiszról hoz majd. A legdélebbi földrészen tett túra után pedig vagy hazajön Budapestre, hogy pszichológusként dolgozzon tovább, vagy visszatér a vitorlázáshoz.