Az ember olykor szinte fázik odahaza, úgy le tud hűlni az idő, s vele az épület, pedig hol van még a tél, hol vannak még a ke-mény, tartós mínuszok. Addig is a Bors olyan praktikákat gyűjtött össze, melyek költséghatékonyan orvosolhatják a sokakat érintő problémát.
1. Rés a pajzson
Olykor az ajtó alatt is képes bekúszni a hideg. A probléma ellen habszivacs csőhéjjal védekezhetünk, melyből az ajtóval azonos szélességű darabot vágunk, amit ráhúzunk az aljára, majd becsukjuk azt. Ha függőlegesen sincs rendben a hőszigetelés az ajtónál, illetve az ablakoknál, a problémás réseket érdemes a keret és a nyílászáró között modellező agyaggal kitölteni, útját állva a kintről betüremkedő lehűlésnek.
2. Tükröm, tükröm
A radiátor mögötti falra felszerelt hőtükör nemcsak felfogja a kintről áramló hideget, de a lakás belseje felé továbbítja a kifelé áramló meleg levegőt. Így a radiátort kisebb fokozatra állítva is növelhetjük a lakáson belüli hőérzetet, miközben pénzt és energiát spórolunk.
3. Segít a textil
A vastag függöny nemcsak a kíváncsi tekinteteket képes kizárni, de az ablakok felől esetlegesen beáramló hideget is. Sőt, ha gombostűvel néhány hajlékony anyagból készült hűtőmágnest erősítünk a textil két szélére, illetve azokkal egy magasságban a falra fémcsíkot rögzítünk, akkor a függönyt odatapasztva még jobban elejét vehetjük a szoba kihűlésének. Arra azonban figyeljünk, hogy a radiátorok elé ne kerüljön a vastag anyagból, mert azzal bizony a hőt is kizárjuk.
4. Buborék az üvegen
A buborékos fólia remek burkolat lehet az áthűlő ablaküvegre, tavasszal pedig új értelmet nyerhet ez a praktikus kiegészítő azon ifjú családtagok körében, akiknek remek szórakozást jelent az apró légzsákok eldurrogtatása.
5. Hőforrás
Vegyen egy jó fürdőt, ám azt követően ne engedje le a meleg vizet, hanem töltse meg színültig a kádat forró vízzel! Az onnan felfelé áramló meleg levegő átjárja a lakást. Hasonló eredményt érhetünk el a sütő begyújtásával is, ha résnyire nyitva hagyjuk az ajtaját. Ahogy a folyó vizet, úgy a lángot se hagyjuk őrizetlenül!
6. Véd és eltakar
A leghidegebb falakra tegyünk a lakásunk színvilágához és hangulatához illő faliszőnyeget, amely akárcsak a földre helyezett pihepuha szőnyeg, tompítja a sima felületen keresztül érkező hideget.
7. Nyakra-főre
Ha megtöltünk egy térdzoknit rizzsel, majd a végét becsomózva betesszük pár percre a mikróba, pompás nyakmelegítőt nyerünk. Bokazoknikat használva ugyanezzel a módszerrel kézmelegítőkre tehetünk szert.
8. Meleg ágy
Egy jó takaró és egy elektromos ágymelegítő kellemes klímát biztosít az ágyba, utóbbi helyett akár hajszárítóval is javíthatunk a lepedő hőmérsékletén. Míg az alváshoz ideális a legfeljebb 18-19 Celsius-fok, frissen felébredve ez kevésnek tűnhet. Használjunk programozható időkapcsolót, és csatlakoztassunk hozzá egy hősugárzót! Majd programozzuk be a szerkezetet, hogy a vekker megszólalása előtt 15 perccel indítsa el a melegítőt.
9. Lélekmelegítő
Időzíthető kapcsolóval a kávéfőzőből is kihozhatjuk a maximumot, mely megfelelő beállítással pont addigra készíti el a forró és zamatos reggeli italt, mire kiérünk a konyhába. Egy csésze fekete pedig a testet és a lelket is képes felmelegíteni.