Képregényben rajzolták meg magyar költőóriások verseit – a végeredmény magáért beszél. Az irodalmi újraértelmezés mögött a Nyugdíjasok Országos Szövetsége áll, ami Csokonai Vitéz Mihály A reményhez, Berzsenyi Dániel Az első szerelem, Kölcsey Ferenc Huszt, Arany János A walesi bárdok és Ady Endre Harc a nagyúrral című versét választotta. És hogy miért pont őket?
– Kevesen tudják, de ezek az irodalmi óriások mind tüdőgyulladásban haltak meg – magyarázza Vágvölgyi Mihály, a kezdeményezés egyik kitalálója, a DeepInsight kreatív ügynökség társalapítója.
– A szövetség célja, hogy felhívja a figyelmet a tüdőgyulladás megelőzésének fontosságára, ugyanis a betegség legfőképpen a hatvan év feletti korcsoportot veszélyezteti.
Az irodalmi kezdeményezés résztvevői állítják: ha ezek a költők napjainkban élnének, verseiket biztos ötvöznék a népszerű képregény műfajával, ami ráadásul reneszánszát éli manapság. A verses képregények vírusszerűen terjednek az interneten, és még az általános iskolás gyerekek szülei is abban bíznak: csemetéjük hamarabb elolvassa a verseket, ha azokat fiatalos, modern formában tálalják neki. A képregények az Életben maradnának nevű online portálon teljes terjedelmükben elolvashatók.