Elhagyatott úttörőtáborra bukkant a magyar urbexes. Gyanús jeleket találtak az egyik faházban.
Rengeteg szép emléket őriz a Veszprém vármegyei úttörőtábor. A faházakból egykor gyerekkacagás szűrődött ki, de mára csak a szél süvít át a megrogyott gerendákon.
A „Dragon Urbex - Eltűnő szépségeink a múlt árnyékában” nevű Facebook-oldal létrehozója lelkesen kutatja a magyarországi elhagyatott épületeket, több ezer helyen járt már. Többek között megmozgatta az emberek fantáziáját az eltűnt magyar tanár története, de a rejtélyes szellemfalu is sokakat foglalkoztatott. Most egy Veszprém vármegyei úttörőtáborban járt, ahonnan már hosszú évek óta eltűntek a gyerekek.
Az úttörőtáborban rengeteg dolgot hátrahagytak. Az egyik szobában gyanús jelek láthatók, szétdobált sörös dobozok hevernek a földön és az egyik ágy matracán vörös folt látható. Azt nem lehet tudni, hogy pontosan mi történhetett az úttörőtábor utolsó turnusában, ahogy azt sem, hogy miért nem szerveztek a helyre több nyári tábort.
Az urbex az urban exploration rövidítése, ami magyarul városfelfedezést jelent. Az urbex egy elterjedt szabadidős tevékenység, aminek már saját szubkultúrája van. A városfelfedezés lényege, hogy elhagyatott, lepukkant, romos, vagy éppen működő, de elzárt, ember alkotta helyekre vagy tárgyakhoz jussunk el. Az urbexesek célpontjai lehetnek például elhagyatott városok, gyárak, kórházak, elmegyógyintézetek, börtönök, csatornahálózatok, alagutak, katakombák, ipari és katonai létesítmények, vagy éppen magára hagyott parasztházak, tanyák. Az urbexesek az íratlan szabályukhoz hűen nem árulják el, hogy pontosan hol található az a bizonyos épület, ahol jártak, nehogy vandálok jelenjenek meg és teljesen kifosszák, megrongálják a helyszínt.