Múlt szerdán, helyi idő szerint délután 4 órakor törték rá otthona ajtaját Bróker Marcsira a belize-i hatóságok. A 62 éves nő egy valóságos turistaparadicsomban bujkált, egy kis karib-tengeri szigeten, közel Mexikóhoz. Az asszonyt 2015 áprilisa óta körözték. A helyi média csak most számolt be a hírről, de eszerint a magyar hatóságok már haza is hozták. Nem tudni, mi vezetett a nő nyomára, vagy mióta húzta meg magát a luxusszigeten.
A bedőlt Kun-Mediátort igazgató D. Sándorné N. Mária a Belize nevű sziget északi részéről került elő, ahol – a Bors kutatásai alapján – ha valóban megvetette a lábát, mélyen a zsebébe kellett nyúlnia. Egyszerű, de tágas lakáshoz legolcsóbban is 150 ezer dollárért (45 millió forint) lehet jutni, egy kisebb villa 120 millióért kapható. Belize kimondottan barátja a vagyonos turistáknak, letelepedőknek az alacsony ingatlanadó miatt, és a hivatalos eljárások is egyszerűek: a papírokat gyakorlatilag bárki megkapja, azokat angol nyelven adják ki.
Hogy miből futotta az itteni életre, csak találgatni lehet. A bedőlt Kun-Mediátor Kft. becslések szerint 20 milliárdot nyúlt le ügyfeleitől, ám a nyomozás alatt eddig lefoglalt érték mindössze 200 millió körül van, ami csupán a bedőlt cég dolgozói elmaradt bérének kifizetésére lehet elég.
Felbolydult a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Karcag Bróker Marcsi elfogásának hírére. Mindenki arról beszél, mi vár a Belize-ben barnult csalóra. – A bűnös bűnhődik – ennyit mondott röviden a Borsnak egy helyi asszony, miközben a háttérben az egykori Kun-Mediátor üzlethelyisége előtt kamaszok csoportja örömittasan azt kiabálta: elfogták Marcsikát.
– Azokat a nyugdíjasokat sajnáljuk, akik a több éven át félretett pár százezer forintjukat fektették be. Azok a helyi nagyvállalkozók, akik egy-két milliárdot elbuktak, meg sem érzik a veszteséget – vélekedett.
A Bors megpróbálta elérni a csaló asszony két lányát, ám ők a botrány után elköltöztek családjukkal a településről. Korábban közösen vezetett éttermüket és házaikat pár éve eladták, és Heves megyében telepedtek le.
Bróker Marcsi férje jelenleg is Karcagon él, de a helyiek azt mondják, miután felesége lelépett az igazságszolgáltatás elől, súlyos beteg lett. Állandó kórházi kezelést kap. Lapunk ott jártakor a családi ház udvarán állt egy autó és a redőnyöket is felhúzták, többszöri csöngetésünkre azonban senki sem nyitott ajtót. A szomszédok szerint mindig is zárkózott volt a D. házaspár, a férjet pedig felesége botránya előtt sem látták túl gyakran.
A San Pedro Sun azt írta, hogy a csaló nőt már hazahozták Magyarországra, a szökevényt szállító repülőgép tegnap délután landolt Budapesten.
Senki nem tudott róla?
Fazekas Sándor földművelésügyi és Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter felelősségét firtatták a brókerbotrány kirobbanása után az ellenzéki képviselők. Mindkét tárcavezető ugyanis karcagi születésű, és az elmúlt huszonöt évben nem volt ügy, amiről ne tudhattak volna. Varga mindezt cáfolta, a Kun-Mediátornál semmilyen befektetése vagy megtakarítása nem volt. Fazekas Sándor ugyanakkor még polgármester volt, amikor 2005-ben öt évre kedvező irodabérletet állapított meg a képviselőkkel egyetértésben a Kun-Mediátor Kft. számára. Végül a bankfelügyeleti rendszernek sem tűnt fel, hogy csalás történik Bróker Marcsi cégénél.