Mindenki megijed, ha ellopják a telefonját, de nem így egy filmszakos tanuló: ő kifejezetten azt szerette volna, ha valaki elvenné már az övét.
A holland Anthony van der Meer ugyanis az okostelefonjára jelkövetőt, és több kémprogramot is felrakott, hogy egy dokumentumfilmet csináljon arról, mit csinál a tolvaj a telefonnal a későbbiekben, amiről már nem szoktunk tudni.
Az ötlet egyébként onnan jött van der Meernek, hogy egyszer valóban ellopta egy étteremben egy nő a mobilját. Egy darab papír volt csak nála, azt mutogatta van der Meernek; az állt rajta, hogy pénzre van szüksége, majd mikor elment, a filmes azt vette észre, hogy a nő magával vitte a telefonját is.
„Mikor ellopták, gyorsan rájöttem mennyi személyes információt lehet rólam megtudni csak a telefonomból, és mennyi adathoz jutott így a tolvaj. De aztán az is érdekelt később, hogy tényleg, mennyire lehet valakit megismerni a telefonján keresztül.
Úgyhogy van der Meer több kémprogramot is telepített a telefonjára, és napokon keresztül kijárt közterekre, lerakta a táskája mellé a telefonját, de csak nem akarta senki sem ellopni a mobilt.
Aztán valaki csak elemelte. Van der Meer egy alig több mint 20 perces dokumentumfilmet készített a telefon által felvett hangokból, képekből, videókból, amiket a telefon továbbküldött a számítógépére. Látta a tolvaj üzeneteit, látta, merre utazik, és meghallgathatta kivel, mit beszélt az ismeretlen, de egyre inkább ismerős.
Egy idő után szimpatikussá is vált neki a tolvaj, még akkor is, ha ez nagyon bizarrnak tűnik. Ráadásul még szemtől szembe is találkoztak.
A történetnek egyébként nincs vége a kisfilmmel, folytatja van de Meer egy második résszel, a telefon egyébként már Romániában van.