<p>N. Jánosról levették a bilincset. A szabadon engedett férj annyit mondott: hazamegy és otthon alszik. </p>
Forrás: Zsolnai Péter
Mint arról a Bors beszámolt, a gyógymasszőrként dolgozó Kovács Judit 2014. május 27-én tűnt el mosonmagyaróvári rendelőjéből. A nő férjét, N. Jánost később őrizetbe vették, az ügyészség azzal vádolja a hentes végzettségű férfit, hogy megölte Juditot, testrészeit ledarálta, majd elégette.
A Tatabányai Törvényszéken pénteken már harmadszor futottak neki úgy egy tárgyalási napnak, hogy ítélet várható. A tárgyalás órákon át tartott, végül sor került a perbeszédekre. Dr. Pribusz Ágota ügyész kezdte a perbeszédet, sorra vette a tanúvallomásokat, majd megkérdőjelezte N. János szavahihetőségét. – Amit mond, nem fedi a valóságot. Judit halálának körülményei nem határozhatók meg, de az igen, hogy mikor következett be, és az is: a nőt megölték – hangzott el a vádbeszédében.
A védőügyvéd, Jován László perbeszédében darabokra szedte a vádat, amit azzal fejezett be: bizonyíték nincs, kérem, mentsék fel védencemet. Dr. Élő András bíró így is tett, bizonyítottság hiányában felmentette N. Jánost. A gyilkos hentesként elhíresült férfi nővére karjaiban zokogott az örömtől a Tatabányai Bíróságon.
– Köszönöm szépen – ennyit mondott a bírónak N. János. A hír hallatán a vádlott nővére felsikított, és kirohant a teremből telefonálni. Az áldozat családja mozdulatlanul, maga elé meredve és némán hallgatta végig az indoklást, amelyben a bíró végig bizonyítékok hiányára hivatkozott.
– Nem lehetett megállapítani, hogy milyen okból következett be a sértett halála – hangzott a magyarázat. Az orvos szakértők szerint a tüdő, a szív és a máj feltehetően N.-né K. Judithoz tartoztak, de ezeket sem lehet egyértelműen összekapcsolni a halálával.
K. Judit családja látványosan összetört, az édesapa csak annyit mondott:
– Sosem adjuk fel, tudom, hogy ő tette – mondta Kovács Dezső.
– Nem megyek vissza a börtönbe, ma már otthon alszom, a családommal megyek haza – ennyit mondott N. János. A Bors úgy tudja, hogy végül a nővéréhez ment a család.
A bíróság döntése szerint az állam fizeti meg a 13 millió forint perköltséget. Az ügyésznő az ítélethirdetés végén fellebbezést nyújtott be.