Aktuális

Rendőrök vitték el a 11 éves Tibit

V. Zs. 

Létrehozva: 2016.12.05.

Rendőrök vitték el a 11 éves Tibit

Békei Tibor 11 éves, budapesti fiú, akit egy hete szakítottak el a családjától. Pár hete került be a Heim Pál Gyermekkórház pszichiátriai osztályára, mivel problémája akadt az iskolában, ahova járt.

– Egy másik gyerek piszkálta őt, hátracsavarta a kezét, emiatt lett dühös és próbált elszökni az iskolából – mesélte a Borsnak a fiú édesanyja, Békei Tímea. Tibinél elsős korában állapították meg, hogy ADHD-beteg, vagyis figyelemhiányos hiperaktivitás zavarban szenved. Ez a betegség egyelőre nem gyógyítható, ám a gyerekek általában ezt kinövik.

– Nagyon erős gyógyszereket írtak fel neki. A Rivotrilra konkrétan rá van írva, hogy függőséget okozhat. Ez még felnőtteknél is veszélyes, hát még egy gyereknél – mondta Tímea jelenlegi párja.

A gyámhatóság egy időre már tavaly is kiemelte Tibit a családjából, most pedig újra úgy látták jobbnak, ha így tesznek. Szerintük erre azért van szükség, mert a fiú veszélyes lehet saját magára és a környezetére is.

– Ami­kor velünk van, sosincs probléma, mindig nyugodtan viselkedik. Ezért sem értjük, miért akarják elszakítani tőlünk – mondta az édesanya. Hozzátette, Tibi imádja a hat hónapos kistestvérét is, nagyon hiányzik neki.

– Szeretne újra köztünk lenni. Azt mondta, karácsonyra nem szeretne semmit, csak azt, hogy újra otthon lehessen velünk – mondta szomorúan Tímea. Tibit végül hétfőn szállították át a Menyecske utcai gyermekotthonba. Ráadásul rendőr­autóval. A helyszínen a gyámügyi ügyintéző és a rendőrök is elmondták, mindez csak biztonsági óvintézkedés, hiszen a gyerek hajlamos arra, hogy elszökjön. Tibi valóban nagyon vágyott a családjához. Első nap rögtön hazalógott, akkor négy rendőr ment érte. Szerdán azonban a fiú annyira nem bírta az új lakhelyét, hogy kiugrott az otthon második emeletéről. Megsérült a gerince, és a jobb lábfeje is eltörött.

Pár szóban az ADHD-ról

A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar egy olyan tünetcsoport, amely sajátos gondolkodásbeli, érzelmi és viselkedésjegyeket hordoz. Ezen tünetek megjelenésének az oka az egyes agyi területek időben eltérő fejlődési üteme. Az ADHD esetén ez az eltérő fejlődési ütem nagyon szembetűnő, problémákat okoz. Egyes tüneteit az átlagemberek is hordozzák, így inkább gyakoriságuk és intenzitásuk miatt jelentik ki egy gyerekről, hogy figyelemhiányos hiperaktivitás-zavarban szenved.

Kezelése általában komplex formában történik. Gyógyszerek adása, mozgásterápia, viselkedésterápia, családterápia, pszichoterápia, pedagógiai-nevelési tanácsadás is része lehet. Az ADHD következménye ugyanis az, hogy a gyerek sok területen nem érett még olyan módon ahogy a kora megkövetelné, de a környezet a társadalom elvárja az életkornak megfelelő viselkedést amire ő nem képes. Ez belső feszültséget okoz és inkompetencia érzést ami később depresszióba szorongásba, erős teljesítménykényszerbe torkollik felnőtt korban. Pedig a cél, hogy a gyerekek értékes és hasznos tagjai lesznek a társadalomnak, és megelégedett életet élhetnek.

– Az orvos is azt mondta, a legnagyobb baja az a gyereknek, hogy nem lehet velünk otthon. Nem értem, miért hagyják, hogy ez történjen egy beteg kisfiúval, amikor mellettünk mindig nyugodtan viselkedik – nyilatkozta elkeseredve az édesanyja. Kerestük az üggyel kapcsolatban a gyámügyet, a gyermekpszichiátriát és a rendőrséget is. A gyámhatóság folyamatban lévő ügyről nem kívánt nyilatkozni, a kórház és a rendőrség pedig nem reagált.  

Kapcsolódó jegyzetünket itt olvashatja        

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek