Híre-hamva sincs a három éve bezárt budapesti Vidám Park utódjának. Se politikai, se befektetői szándék nincs rá. Pedig a legtöbb európai fővárosban vagy közelében van vidámpark.
Forrás: Zsolnai Péter
Fejlesztés helyett inkább bezárásra ítélte a Fővárosi Közgyűlés 2013-ban az akkor 175 éves, városligeti Vidám Parkot. Tarlós István főpolgármester akkor arra hivatkozott, hogy húsz év alatt rohamosan csökkent a látogatottsága. A többnyire ósdi, elavult játékok és a borsos jegyárak valóban nem vonzottak tömegeket, de Európában rengeteg példa van arra, hogy egy modern szórakoztató park százezreket vonzhat és nyereségesen működhet. Bukarestben például 2011-ben épült hétmilliárd forint értékben a Terra Park részben önkormányzati, részben egy magáncég támogatásából. Varsóban 172 milliárdért létesítettek a befektetők egy élményparkot.
Budapesten 2013-ban harmincmilliárd forintra becsülték egy új park megnyitásának költségét, erre azonban állami-önkormányzati támogatás híján nem jelentkeztek befektetők. A Vidám Park területét ezért a Fővárosi Állat- és Növénykertnek adták, amely Pannon Park néven 2018-19-re fedett állatparkot, Biodómot épít a helyére. Hat, műemléknek minősülő játék – például a hullámvasút – kivételével mindent eladtak ócskavasnak.
Mivel a megmaradt játékokat lehetőség szerint üzemeltetik, a Főpolgármesteri Hivatal szerint a Vidám Park nem is szűnt meg teljesen. Új szórakoztató park létrehozására viszont egyelőre nincs komoly befektetői szándék. „A főváros örül minden magánkezdeményezésnek, amelynek célja színvonalas szórakozási lehetőségek megteremtése. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy ez nem kötelező önkormányzati feladat” – válaszolta Tarlós István hivatala.